Проросійський секретар міськради Славутича Борисов монополізує будівельний ринок, – ЗМІ

1 октября, 2020 16:16Місто Славутич – унікальне для України за багатьма параметрами. Воно формально підпорядковане органам влади Київської області, але входить у Чернігівську агломерацію, що є безпрецедентним юридичним фактом на території сучасної України. Крім того, місто – сателіт ЧАЕС, збудоване для постійного проживання працівників станції. Однак від корупційних схем славутчани потерпають не менше, ніж жителі інших населених пунктів.

Одне з найболючіших питань у Славутичі – будівельне. За інформацією ЗМІ, до лобіювання незаконних забудов причетний секретар міської ради Славутича Володимир Борисов. Крім того, пана Борисова, який «за сумісництвом» очолює місцевий осередок «Опоблоку», а до цього був впливовим діячем «Партії регіонів», звинувачують у відмиванні коштів та участі в монополізації ринку для отримання «відкатів».


Володимир Борисов Фото: Facebook

Йдеться, зокрема, про зведення у Славутичі будівлі котельні, фактичним власником якої є колишній високопосадовець-фіскал часів Януковича Руслан Щава, відомий у наближених до криміналу колах під прізвиськом «Щавель».

У публікації зазначено, що це незаконне будівництво активно лобіюють місцеві кримінальні авторитети, яких пов’язують з торгівлею наркотиками та які фігурують у справі про збройний напад на депутата Славутицької міської ради. Відзначається, що будівництво являє собою спробу легалізувати «брудні» кошти, акумульовані Щавою за часів його роботи в податковій.

Нагадаємо, Володимир Борисов, чиє прізвище фігурує в цій схемі, був обраний секретарем міськради Славутича у 2015 році. Його кандидатуру запропонував ще один фігурант численних журналістських розслідувань Юрій Фомічев, якому пан Володимир поступився на мерських виборах.


Юрій Фомічев Фото: СтопКор

«Друге місце у змаганнях за посаду мера міста наклало на мене певні зобов’язання, і я тепер не маю морального права відмовитися від цієї пропозиції. Те, що мою кандидатуру запропонував Юрій Кирилович, не означає, що у нас завжди будуть абсолютно однакові думки, я завжди маю свою точку зору, але якщо ця думка буде направлена на добробут Славутича, вона завжди буде мною підтримана», – заявив пан Борисов у своїй першій промові.

Зауважимо, обіймаючи громадську посаду, секретар міськради перебуває під ретельним та пильним поглядом антикорупційних органів, правоохоронців та громадських активістів. Однак, за інформацією ЗМІ, це не заважає посадовцю збагачуватись, організувавши в мерії так звану «ширку» з БЮТ. Сам же Борисов як голова місцевого «Опоблоку» контролює частину депутатів міської ради, з якими утворив єдину в Славутичі депутатську групу.

Понад те, чиновник не приховує відверто проросійських настроїв: старший син пана Борисова після закінчення школи 2018 року поїхав навчатися до анексованого півострова, вступивши в окупованому Севастополі до «російського» військового училища.

Самого Володимира Володимировича у 2017 році звинуватили у сепаратизмі: 9 травня на святі на честь Дня Перемоги він з’явився з георгіївською стрічкою. Однак скандал зам’яли, а пан Борисов заявив, що закиди щодо нього спрямовані на зрив роботи сесії міськради.

І це – далеко не найперший етичний скандал, в який втрапив секретар славутицької мерії. Один з кричущих випадків стався в березні 2016 року, коли Борисов після робочої наради в коридорі виконкому крив матом і хапав за грудки головного інженера КП «УЖКГ», який за віком годиться йому в батьки. А вже за місяць після цього інциденту секретар міськради публічно й безпідставно звинуватив працівників СМСЧ-5 в непрофесіоналізмі й жахливій роботі екстреної медичної допомоги.


Електронна петиція про зміну секретаря міськради Фото: скріншот

У відповідь на хамські витівки чиновника місцеві жителі зареєстрували електронну петицію щодо зміни секретаря Славутицької міської ради, яка зібрала 194 підписи зі 100 необхідних. Однак Володимир Борисов втримався у кріслі: у мерії заявили, що підписи під петицією підроблено, що «спотворює сутність електронної демократії», і пригрозили за допомогою депутатів міськради від БЮТ внести зміни до Єдиної системи місцевих петицій, аби такі випадки не повторювалися.

Слід зауважити також, що згідно з декларацією посадовця, родина Борисова має досить скромні доходи: його річна зарплата склала 246,7 тис. грн, матеріальна допомога – 61,5 тис. грн, заробітна плата дружини Поліни, яка працює начальником лабораторії ІДК ЦРБ на ДСП «ЧАЕС», – 378 тис. грн на рік.

Позатим пан Борисов офіційно володіє лише 62-метровою квартирою у Славутичі та автівкою KIA, а житловий будинок на понад 250 квадратів та земельна ділянка на 600 кв. м записані на дружину.

Читати також:

Поділитись