Прокуратура повернула державі незаконно відчужені гуртожитки НАУ

4 марта, 2021 10:16До 2016 року ці гуртожитки перебували на балансі Національного авіаційного університету,.

Про це інформує Київська міська прокуратура.

Приміщення двох гуртожитків на вул. Вітряні Гори площею понад 2 тис. кв. м та вартістю понад 24 млн гривень у 2016 році на підставі низки підроблених та нікчемних документів і договорів незаконно вибули у власність комерційної структури.

У зв’язку з цим, ще у грудні 2016 року Київська місцева прокуратура № 7 звернулась з позовом до суду про витребування гуртожитків державі.

Подільський районний суд міста Києва 30.11.2017 та апеляційний суд міста Києва 21.03.2018 у задоволенні позову прокурора відмовили.

Не погоджуючись з вказаними судовими рішеннями, прокуратура оскаржила їх до Верховного Суду. Суд касаційної інстанції, підтримавши позицію столичної прокуратури, скасував рішення апеляційного суду міста Києва та направив справу на повторний розгляд до суду апеляційної інстанції, зазначивши, що прокурор обрав вірний спосіб захисту інтересів держави.

Постановою Київського апеляційного суду від 02.03.2021 позов прокурора задоволено. Об’єкти нерухомості витребувано у державну власність на користь Міністерства освіти і науки України.

До слова, у Києві відкрили новозбудований гуртожиток КНТЕУ.

Фото: Київська міська прокуратура