Представництво Президента у Криму матиме два офіси — у Херсоні та Києві

13 ноября, 2019 15:24Представництво Президента України в АР Крим відкриє у Києві стратегічний офіс для винесення кримського питання на загальнодержавний рівень, а офіс у Херсоні залишиться тактичним центром для допомоги громадянам тимчасово окупованого півострова.

Про це заявив постійний представник Президента України в АР Крим Антон Кориневич на брифінгу в середу, 13 листопада, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«17 жовтня Президент України підписав новий указ про Представництво Президента України в АР Крим, яким значно посилені спроможності нашого органу. Згідно з цим указом стратегічний центр Представництва буде знаходитися у місті Києві, а тактичний центр, безумовно, залишиться у місті Херсоні. Таким чином, ми працюватимемо у двох містах, щоб залишати можливість ефективно допомагати нашим громадянам, які проживають на тимчасово окупованій території, але разом з тим, щоб мати зв’язки з центральними органами виконавчої влади і щоб бути, умовно кажучи, в центрі подій і виносити кримське питання на загальнодержавний порядок денний», — сказав Кориневич.

Він додав, що нині у Представництві працюють близько 20 співробітників, майже всі вони ще знаходяться у Херсоні, але команда буде розділена.

«У нас є гранична чисельність ставок — 35, з них частина команди знаходитиметься в Херсоні, частина — в Києві. Тож ми якраз зараз займатимемося побудовою спроможності київського офісу», — зазначив постпред Президента.

Коментуючи важливість відкриття офісу Представництва у столиці, Кориневич зауважив, що розміщений у Херсоні офіс має небагато важелів впливу на реальну ситуацію щодо Криму.

«Питання Криму навіть в межах України, не говорячи вже про міжнародний рівень, не буде вирішуватися в обласному центрі при всій повазі до цього чудового міста. Але херсонський офіс необхідний, щоб цей тактичний підрозділ надавав необхідні послуги кримчанам — сприяв в отриманні документів, у вступі до українських вишів, наданні житла чи захисті прав тих, хто реально перемістився з тимчасово окупованих територій через КПВВ і потребує допомоги. З цим Представництво усі ці роки справлялося і воно буде продовжувати це робити», — запевнив постпред Президента.

Він акцентував, що відкриття офісу в Києві, де розміщуються Верховна Рада, Офіс Президента, Кабінет міністрів та інші центральні органи виконавчої влади, а також представництва міжнародних організацій та посольства іноземних держав, дасть можливість ставити питання Криму на загальнодержавний і міжнародний порядок денний.

«Знаходячись в іншому місті, ми втрачаємо в оперативності. Тож ми вважаємо, що такий шлях є правильним», — наголосив Кориневич.

Читайте також: Представництво Президента в Криму проведе брифінг щодо планів своєї роботи

Відповідаючи на запитання журналістів щодо вартості переїзду, він запевнив, що коштів на це піде «дуже мало».

«Насправді цей переїзд ми забезпечимо через відповідні органи, які нам нададуть приміщення, — це буде безкоштовно. Ми лише матимемо незначне збільшення фінансування, тому що наша гранична чисельність ставок зростає із 28 до 35-ти. Тобто насправді держбюджет не витратить майже нічого на цей переїзд», — резюмував Кориневич.