Правоохоронці викрили схему вимагання хабарів при видачі посвідчень судноводіїв (ФОТО)

24 ноября, 2020 20:08За процесуального керівництва Київської місцевої прокуратури № 9 затримано службову особу Державної служби морського та річкового транспорту України та посередника за фактом вимагання та одержання неправомірної вигоди ( ч. 3 ст. 368 КК України).

За даними слідства, службові особи, залучивши до протиправної діяльності представників приватних компаній, що здійснюють навчання судноводіїв маломірних суден, організували схему одержання неправомірної вигоди за здачу іспитів та видачу посвідчень судноводія.

Згідно розподілу ролей, працівник школи під час здійснення набору в навчальні групи повідомляв слухачам, що здача іспитів та видача посвідчень відбуватиметься в одному з навчальних закладів Києва, але успішна здача іспитів можлива лише при наданні неправомірної вигоди на адресу службових осіб Державної служби морського та річкового транспорту України. У разі відмови надавати неправомірну вигоду, іспит скласти буде неможливо.

У ході спільної спецоперації прокуратури, слідчого відділу Солом’янського Управління поліції ГУ Нацполіції України в м. Києві та за оперативного супроводу Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ під час передачі 10 тис грн неправомірної вигоди затримано працівника школи.

Під час проведення обшуку в старшого державного інспектора підрозділу Державної служби морського та річкового транспорту України вилучено частину грошових коштів, які раніше передавались працівникам школи.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення затриманим особам про підозру та обрання запобіжних заходів. Крім того, у межах слідства перевіряється причетність до злочину інших осіб.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

За матеріалами Київської міської прокуратури