Пожежа у Чорнобильській зоні: через сильний вітер спалахують все нові осередки

Сентябрь 12, 2019 00:08Займання гасять у 50 метрах від хат.

У Чорнобильській зоні горить ліс. Ліквідувати пожежу рятувальникам станом на вечір середи, 11 вересня, не вдається. Для гасіння вогню залучили авіацію — літаки з повітря скидають воду, йдеться у випуску ТСН.19:30.

За даними ДСНС, внаслідок сильних поривів вітру сталося розповсюдження вогню на площу близько 1 га. Загальна площа пожежі близько 6 га. Кожні дві хвилини скидають воду з літаків, всередині лісу дуже висока температура. Тракторами навколо пробурюють ровчаки, щоб запобігти перекиданню вогню.

До найближчих хат від палаючого лісу близько 50 метрів, до Зони відчуження – півтора кілометри. Рятувальники заходять прямо в полум’я.

Відео

Біля Чорнобиля палають гектари лісу: рятувальники задіяли авіацію

У Чорнобильській зоні горить ліс. Кілька гектарів зайнялися на межі зони відчуження. Для гасіння пожежі надзвичайники залучили авіацію — літаки з повітря скидають воду. Також територію патрулює гелікоптер.    

«Температура висока, зривається сильний вітер. Трактор не встигає оборювати – все розносить. Авіація збиває, але все одно толку…», — каже вогнеборець.

Вогонь знову і знову спалахує у нових місцях. Місцеві мешканці допомагають, як можуть – хтось підвозить воду цистернами, оскільки найближчі ставки вже викачані, хтось заходить у полум’я разом з вогнеборцями. Рівень радіації не перевищує норми.

Нагадаємо, на околиці села Любимівка Вишгородського району під Києвом почала горіти суха трава. Вогонь дістався людських дворів. 

Кореспондент ТСН Антон Страшко