Поліпшені умови у СІЗО: відсьогодні з’явилися платні камери

Май 8, 2020 12:56Сьогодні запустили функціонування платних камер з поліпшеними умовами розміщення в українських слідчих ізоляторах. Першим справився Київський СІЗО – запрацювали 4 камери: одна 2-місна, одна 3-місна та дві 4-місні. Решту українських СІЗО підтягнуться трохи згодом

«Старт проекту відбувся на базі державної установи «Київський слідчий ізолятор» 8 травня 2020 року та триватиме до 31 грудня 2021 року. За його результатами буде прийнято рішення про доцільність законодавчого закріплення платної послуги з надання поліпшених побутових умов та харчування особам, узятим під варту», — повідомив Міністр юстиції Денис Малюська.

Він наголосив, що даний експеримент запроваджується Урядом з метою виключення корупційної складової при розподілі ув’язнених по камерах та покращення умов тримання під вартою.

За словами Міністра, через постійну нестачу фінансових ресурсів для проведення поточних та капітальних ремонтів у слідчих ізоляторах, яким наразі вже понад 100 років, більшість приміщень перебувають у вкрай незадовільному технічному стані.

«Водночас ми бачимо, що в слідчих ізоляторах як правило вже обладнані камери «підвищеного комфорту». При цьому, як з боку адміністрації штучно створюються умови для того, щоб ув’язнені та їх родини доплачували за певні «послуги», так і останні завжди вишукують способи поліпшити умови свого перебування у слідчому ізоляторі. Ми ж хочемо усунути цю корупційну складову. Щоб зробити експеримент прозорим та уникнути зловживань, нами буде встановлена система відеоспостереження для моніторингу заповнюваності платної камери, що систематично буде звірятися з інформацією про наповнюваність спецрахунку слідчого ізолятора. Тобто, якщо у камері знаходиться три ув’язнених, то і денна оплата має надійти за трьох осіб», — додав очільник відомства, повідомляє Мінюст.

Зі свого боку заступник Міністра юстиції Олена Висоцька пояснила, що суть експерименту полягає в тому, щоб за фіксовану плату надавати ув’язненим місця у камерах з побутовими умовами, поліпшеними порівняно до тих, що зараз є у звичайних камерах. При цьому після вироку суду перебування у поліпшених камерах не передбачається.

Поділитись