Поліція затримала учасників махінацій на виборах мера Броварів

17 января, 2021 22:24Співробітники Нацполіції затримали п’ятьох киян, які незаконно змінили місце реєстрації для участі у виборах мера Броварів.

Як повідомляє Національна поліція, затримані змінили місце реєстрації на один і той же адресу в Броварах без відома і дозволу господаря житла, і незаконно проголосували на одній з виборчих дільниць. На телефоні одного із затриманих знайшли фотографію бюлетеня з уже заповненою графою навпроти одного з кандидатів. Проти порушників відкрито кримінальну справу за статтею 158 Кримінального кодексу (надання неправдивих відомостей до органу ведення Державного реєстру виборців або інше несанкціоноване втручання в роботу Державного реєстру виборців), яка передбачає позбавлення волі на строк від двох до чотирьох років.

Нагадаємо, у трьох містах України сьогодні, 17 січня, проходять повторні вибори міських голів. Мерів вибирають жителі міст Бровари та Бориспіль Київської області, і Новгород-Сіверського (Чернігівська область).

Раніше Центральна виборча комісія України заявила, що місцеві вибори на прифронтових територіях Донбасу неможливо провести 28 березня через військові загрози і неможливість забезпечити безпеку. Про це йдеться у висновках Донецької та Луганської ОДА щодо можливості виборів.

Харківська обласна прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом службової недбалості в зв’язку з оголошенням Геннадія Кернеса мером Харкова.

17 січня у трьох містах України проходять повторні місцеві вибори. Поліція задокументувала 24 порушення виборчого законодавства в Броварах і Борисполі.