Подорожчання транспорту у Києві: директор «Інституту міста» пояснив, коли й на скільки виросте плата за квитки

17 мая, 2021 18:08Днями комунальні підприємства «Київський метрополітен» та «Київпастранс» звернулися до Київради з вимогою переглянути вартість проїзду або виділити їм необхідні кошти. Коли й на яку суму подорожчає проїзд розповів директор «Інституту міста» Олександр Сергієнко.

Підприємства наголошують, що через епідемію COVID-19, та локдауни в Києві різко зменшився пасажиропотік. До того ж за останній рік відбулися підвищення середньої зарплати працівників комунальних підприємств та виросли тарифи тарифів на електрику й інші комунальні послуги. Тому транспортникам катастрофічно не вистачає коштів. Зокрема, метрополітену необхідно додаткові 1,5 мільярда гривень, або збільшити проїзд до 21,05 гривень.

«Тарифи на транспортні послуги в Києві зростуть не раніше ніж через три місяці. Існує прописана процедура ухвали подібних рішень. Мер Києва Віталій Кличко заявив, що собівартість однієї поїздки складає наразі 15 гривень. Проте, не думаю, що проїзд підвищать приблизно до 10-12 гривень. А міський бюджет виділить метрополітену та «Київпастрансу» не 1,5 мільярди, звичайно, а якусь меншу компромісну суму», – зазначив Сергієнко.

Експерт підкреслив, що для стабілізації стану на транспорті будуть вживати також певних адміністративних заходів. Позаяк, грошей, які наразі збирають з пасажирів, вистачає лише на поточні роботи.

«Насамперед, відбудеться обмеження пільгових категорій пасажирів. Також слід вибити з уряду гроші, котрі той заборгував за перевезення пільговиків за декілька років. Можливо будуть зміни у графіку руху поїздів – вони не будуть курсувати так часто. Мабуть, не потрібно було зупиняти метро під час карантину, а подбати про безпеку пасажирів, встановивши дезінфектори повітря прямо у вагонах. Наразі будуть шукати компроміс економічно та соціально обґрунтований, бо громадський транспорт має бути доступним. Якщо проїзд буде занадто дорогим, то взагалі втрачається сенс його існування. Позаяк, замість зростання прибутків комунальний транспорт отримає збитки, бо люди просто перестануть їздити», – підсумував Сергієнко.

Раніше повідомлялося, що у Києві для проїзду в муніципальному транспорті випустили нову карту. Також писали, що в столиці після паузи відновив роботу метрополітен.