Податковий майдан під Радою: ФОПи анонсували масові акції 1 грудня через впровадження РРО

30 ноября, 2020 14:32Представники малого та середнього бізнесу вкотре провели акцію протесту щодо фіскалізації ФОПів. Учасники мітингу анонсували масштабну акцію на 1 грудня, коли народні депутати будуть розглядати подані законопроєкти.

Під Верховною Радою 30 листопада ФОПи провели акцію «Вимагаємо зберегти мікробізнес!», основні вимоги якоїскасувати карантинні обмеження для малого і мікробізнесу; ухвалити законопроєкти № 3853-1(2), 3993, спрямовані на захист спрощеної системи оподаткування, обліку і звітності. Також приватні підприємці зробили анонс повномасштабного пікету ВР.  

«Ми вийшли сьогодні як вартові, щоб Площу Конституції ніхто не зайняв, і не було провокації, як минулого разу. Завтра 1 грудня, коли народні депутати будуть розглядати законопроєкти № 3853-1(2), 3993, нас під Верховною Радою буде тисячі. Ми збираємо податковий майдан!», – Сергій Доротич, організатор акції.

«Завтра уся Україна, усі фізичні особи-підприємці будуть тут для того, щоб довести, що ми не натовп. Ми покажемо, що ми готові стояти, ми готові боротися, аби нам дали спокійно працювати», – Владислав Орлов, учасник акції.

Варто зазначити, що 30 листопада президент України Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт №4439 щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям за скаргами щодо розрахункових операцій. Зокрема, проєктом закону пропонується відтермінувати до 1 січня 2022 року обов’язкове застосування РРО (ПРРО) для фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку другої – четвертої груп, та обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує граничного обсягу доходу, встановленого для першої групи платників єдиного податку (крім тих, які провадять діяльність у сферах з істотними ризиками ухилення від оподаткування). 

Нагадаємо, що представники малого та середнього бізнесу вимагають не вводити карантинні обмеження для малого і мікробізнесу у вихідні дні. Також мітингувальники, як і на минулих своїх акціях, вимагають ухвалити законопроєкти №3853-1(2), №3993, які, за словами організаторів, спрямовані на захист спрощеної системи оподаткування, обліку і звітності. Організатором протестної акції стала компанія «SaveФОП».

3 листопада біля Верховної Ради відбулась акція представників ФОП, яку вони назвали «Податковий майдан». Журналіст ASPI news вів пряму трансляцію з місця події. Також повідомлялось, що масова акція протесту ФОПів під Верховною Радою 17 листопада розпочалася із сутичок з правоохоронцями. Мітингувальників забризкали перцевим газом, а кількох учасників акції було затримано.