Пити не можна: Верховний суд скасував не те рішення Київради

15 октября, 2019 14:40Столичні депутати переграли Феміду. Поки розглядався позов про скасування заборони на продажу алкоголю вночі, Київрада ухвалила нову постанову.

Верховний суд України (ВСУ) визнав незаконним антиалкогольне рішення Київради, яке було ухвалено у квітні-2017 щодо заборони продажу алкоголю із 23:00 до 10:00.

Незважаючи на рішення Феміди, у столичних кіосках і магазинах не дозволяють продавати спиртні напої у нічний час. Заборона продовжує діяти на підставі нової постанови Київради – від 27 вересня 2018 року (№ 1529/5593).

Невдоволені підприємці вважають, що така заборона порушує права споживачів (яким гарантується вільний вибір товарів у зручний час).

Закон про місцеве самоврядування передбачає, що міськрада повинна встановлювати зручний режим роботи торгових підприємств, які належать до комунальної власності територіальної громади.

У самій Київраді не виключають, що торішню постанову також можуть скасувати через суд.

– Одними заборонами жодну проблему вирішити неможливо. У радянські часи теж намагалися боротися шляхом заборон. Результати відомі. Оскільки на всіх ланках суди скасовували рішення Київради, стає очевидно, що воно було підготовлено з порушеннями. Необхідно активніше співпрацювати з правоохоронними органами. Головне – підвищувати освіту та культуру громадян, особливо у молодому віці, – вважає депутат Олександр Поживанов.

Сьогодні за порушення антиалкогольної заборони загрожує штраф – від 510 до 1700 грн.

Ми є в Telegram (стеж за збоями в міському транспорті з нами).