Після скандалу з недопуском конкурентів дилер «Varian» знизив ціну прискорювача на 10 мільйонів, про які говорив Дубінський

Ноябрь 14, 2019 05:24КЗ «Київський обласний онкологічний диспансер» Київської обласної ради 11 листопада за результатами тендеру замовив ТОВ «Протек Солюшнз Україна» медичний лінійний прискорювач за 59,50 млн грн.

Про це повідомляється у системі «Прозорро», передають Наші гроші.

Цьогоріч поставлять прискорювач Halcyon виробництва «Varian Medical Systems Inc.» (США) на потужностях «Varian Medical Systems China Co. Ltd.» (Китай) з інтегрованим багатопелюстковим коліматором та системою візуалізації в мегавольтажному пучку.

Гарантійний строк експлуатації складає рік, але не більше півтора року після поставки.

Договір дозволяє повний аванс згідно постанови Кабміну від 23 квітня 2014 року №117.

Ціна угоди на 15% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 70,00 млн грн.

ТОВ «Софт Інтенд» оскаржило в АМКУ дві вимоги, які вважало дискримінаційними:

надання гарантійного листа від виробника пропонованого прискорювача, виданого саме для цієї процедури; за словами скаржника, виробники такого обладнання зазвичай видають гарантійний лист лише тій компанії, яка звернулась першою;

надання ліцензії ДІЯРУ на використання джерел іонізуючого випромінювання, в якій має бути пропонована модель прискорювача; за словами скаржника, внесення нових моделей обладнання в ліцензію вимагає більше часу, ніж строк подання пропозицій.

За даними сайту ДІЯРУ та порталу адмінпослуг, на внесення змін у ліцензію потрібно до 47 днів, тоді як строк подання пропозицій становив 32 дні – від 30 серпня по 1 жовтня.

Однак адмінколегія АМКУ вирішила, що скаржник не довів та документально не підтвердив неможливість виконати ці вимоги, і відмовила в задоволенні його скарги.

Зазначається, що нардеп від «Слуги народу» Олександр Дубінський заявив про плани закупити прискорювач «Varian» із «відкатом» у 20%, та звинуватив у цьому голову Київської ОДА Михайла Бно-Айріяна. Невдовзі Бно-Айріян запросив на торги дилера виробника «Elekta» – ТОВ «Біосенс». Однак фірма відповіла, що готова взяти участь у закупівлі лише за умови внесення змін у тендерну документацію.

Зрештою технічні вимоги так і не змінили, «Біосенс» не прийшов на торги, а губернатор подав у відставку. Після скандалу переможець «Протек Солюшнс Україна» під час аукціону знизив свою ціну прискорювача «Varian» на 10,40 млн грн., що становило майже ті самі 20%, про які говорив Дубінський.

Анонімний дилер виробника «Elekta» вимагав змінити технічні вимоги, яким начебто відповідає лише виробник «Varian». Замовник усе заперечив і відмовився вносити зміни.

Єдиним конкурентом із прискорювачем Radixact X5 виробництва «Accuray Inc.» (США) було ТОВ «УМТ+» Дмитра Лаврентія на чолі з Дмитром Ожіговим. Лаврентій керує ТОВ «АФС Медицинтехнік» німецької «АФС Медицинтехнік ГмбХ» Свена Краутера. Колись фірму-суперника представляла Людмила Щинович, яка була вказана контактною особою ТОВ «Астріум» громадянина Хорватії Желька Гранатіра з місцем реєстрації у Києві.

«Протек Солюшнс Україна» на чолі з Андрієм Скрипком належить компанії «Протек Солюшнз Швейцарія» (Швейцарія), а бенефіціаром через неї є киянин Федір Кірпенко.

Останній раніше входив до складу директорів датської «Protech solutions K/S» і володіє ТОВ «Інтегрейтед Медікал Груп». Він був відомий як співзасновник Київської міської галузевої організації роботодавців «Асоціація виробників і постачальників науково-технічної та інноваційної продукції». Нині асоціацію записано на ТОВ «Алт Україна Лтд» Василя Соколинського і ПрАТ «Макрохім» Бориса Храновського. Колись ці двоє володіли ТОВ «Хімлаборреактив», яке зараз належить лондонській «Кемлаб Інвест Лтд».