Підліткам, які до напівсмерті забили охоронця столичного магазину, обрали запобіжний захід

12 ноября, 2019 23:40Постраждалого вже прооперували медики.

У вівторок 12 листопада у Києві суд обрав запобіжний захід молодикам, що побили охоронця в супермаркеті на Подолі та відбили в нього селезінку. Троє хлопців проведуть у СІЗО найближчі два місяці. Втім, як твердять психологи, такі випадки не рідкість. Що керує молодими людьми, які не тільки б’ють, а ще й фіксують це на відео, та яка причина такої жорстокості, дивіться у сюжеті ТСН. 19:30.

Читайте також:

Столичні підлітки били електрошокером чоловіка заради відео у соцмережі

Наразі молодики, відмовляються спілкуватися із журналістами й не хочуть, щоб їх знімали. На суді мати одного з підозрюваних теж неговірка. Інша натомість каже, що хлопці дружать від дитинства і запевняє, що це була не агресія, а алкоголь.

«Надмірна кількість випитого алкоголю. Він спокійний, справедливий та урівноважений хлопець. В університеті всі викладачі, кажуть, що це їхня гордість. Що на них найшло, не можу сказати», — розповідає матір одного з обвинувачених пані Тетяна. 

Відео

Надмірна жорстокість: як бажання самоствердитися рухає агресивними підлітками

У Києві суд обрав запобіжний захід молодикам, що побили охоронця у супермаркеті та відбили у нього селезінку. Найближчі два місяці двоє з трьох нападників проведуть у СІЗО. Що рухає молодими людьми, які не тільки б’ють, а ще й фіксують це на відео, та яка причина в такій жорстокості — дивіться у сюжеті.  

За інформацією прокурора, показання свідків і матеріали відеозапису підтверджують те, що всі троє підозрюваних цілеспрямовано били потерпілого. Вони мали на меті, каже правоохоронець, заподіяти шкоду його здоров’ю. Наразі постраждалий перебуває у лікарні, його вже прооперували медики.

Тим часом, психолог розповідає, те, що обвинувачені є повнолітніми, ще не свідчить про їхню дорослість та усвідомлення наслідків своїх учинків. Тому зараз підлітковий вік психологами вважається вже до 25 років.

«Передбачуваність дій відсутня. Тобто, в них не працює лобова частина мозку. Це покоління «тут» і «тепер», — пояснює спеціаліст Катерина Гольцберег.

Психологи кажуть, що причиною агресивності підлітків нерідко є непроста ситуація в родині. А їхня надмірна жорстокість пов’язана з бажанням самоствердитися та продемонструвати свій авторитет.

Читайте також:

У Запоріжжі зграя підлітків жорстоко відлупцювала двох ровесниць

«Якщо людина покарана фізично вдома, вона несе цю злобу, всі свої емоції вже туди, де вона може їх проявити. У соціумі до неї приєднуються її прибічники. І тут важлива позиція дорослого. Іноді підлітка можна зупинити, просто поговоривши з ним», — зазначає психолог Катерина Гольцберег.

Крім того, психологи пояснюють, що підлітки знімають свої дії на відео, а потім публікують у Мережі, бо для них це перемога, яку вони можуть зафіксувати. І такі випадки не поодинокі. Так, у жовтні на Одещині двоє шестикласників заради розваги до смерті забили безпритульного. Закидали камінням, а потім уже лежачого добавили палицею та шифером. Влітку, вже в Києві, підлітки похизувалися в соцмережах відео, як вони товчуть безхатька. Тоді серед коментаторів було чути і геть дитячий голос.

Кореспондентка ТСН Валерія Ковалінська.