Під посольством Італії акція протесту: вимагають звільнити нацгвардійця

12 июля, 2019 22:24Близько 300 осіб проводять акцію протесту під посольством Італії в Києві на вулиці Ярославів Вал з вимогою звільнити військовослужбовця Національної гвардії України Віталія Марківа, засудженого італійським судом до 24 років ув’язнення.

Про це повідомляє «Інтерфакс Україна».

Учасники акції протесту принесли під посольство Італії 24 порожні коробки з-під піци і банер з написом «FreeMarkiv» і залишили їх біля порогу диппредставництва.

Фото: Vitalii Ovcharenko / Facebook

Мітингувальники скандували «Свободу Віталію Марківу».

Фото: Vitalii Ovcharenko / Facebook

Нагадаємо: 

12 липня суд італійського міста Павія визнав винним нацгвардійця Віталія Марківа і засудив його до 24 років ув’язнення. Вирок виявився на 7 років довшим, ніж просила прокуратура (17 років). Заступника командира взводу першого батальйону оперативного призначення Нацгвардії імені Кульчицького Віталія Марківа затримали 30 червня 2017 року в Італії за підозрою у вбивстві фоторепортера Андреа Рокеллі поблизу Слов’янська в травні 2014 року. Військовий відкидав обвинувачення і заперечив свою причетність до смерті Роккеллі та його російського перекладача Андрія Миронова, який загинув тоді ж. Сторона обвинувачення – батьки загиблого, журналістські організації Італії – наполягали на версії умисного вбивства фотокореспондента.