Першому українському космонавту створять меморіал

Январь 28, 2020 22:32Президент України Володимир Зеленський розповів, що у Києві створять меморіал першому українському космонавту Леоніду Каденюку.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Незважаючи на численні регалії, наш легендарний співвітчизник, перший астронавт незалежної України, Герой України, генерал-майор Леонід Костянтинович Каденюк був надзвичайно скромною людиною, дуже порядною та чесною, написав Зеленській у своїй публікації.

Саме завдяки Каденюку Гімн України вперше пролунав у космосі над усією планетою Земля – такий сигнал космонавт обрав для пробудження екіпажу «Колумбії».

«Він – наша легенда. І сьогодні, 28 січня, йому виповнилося б 69 років. І, на жаль, про неприємне. Сьогодні я дізнався, що майже через два роки після смерті Леоніда Костянтиновича й досі немає облаштованої могили та пам’ятника», – наголосив Зеленський, передає «Столичний Регіон».

За словами Президента, проєкт меморіалу існує, фінансування держава бере на себе.

«Ми дуже часто починаємо цінувати своїх героїв лише після того, як вони йдуть від нас. А інколи не цінуємо навіть тоді, коли їх з нами вже немає. Таке ставлення з боку держави потрібно змінювати раз і назавжди», – написав Зеленський.

Поділитись