Осипається фасад старовинного храму

10 марта, 2018 19:24Фасад костелу частково обвалюється. ФОТО: igotoworld.com

У Києві частково осипається фасад Миколаївського костелу по вул. Велика Васильківська. Бетонна скульптура дракона на стіні — може впасти на перехожих.

Біля костелу стоять таблички з попередженням, що ходити під будівлею небезпечно. Про це пише Сегодня.

«Частина ліпнини дійсно обвалюється, з цим нічого не поробиш. Нещодавно робився ремонт, проте наша технічна служба виявила недоробки, які необхідно виправити. Зараз у нас практично готовий проект капремонту фасаду споруди. Але поки що невідомо, чи виділить держава гроші на ремонт будинку, враховуючи складну ситуацію в країні. Костел потребує ремонту не лише ззовні, а й зсередини. Будинок страждає від грибка та вібрацій метро.Два роки тому на ремонт виділили 10 мільйонів гривень, тому ми змогли відремонтувати дах і підземні комунікації. Сподіваємося, що і зараз кошти знайдуться», — розповіла Тетяна Стахурська, директор Національного будинку органної та камерної музики. Він розміщується у костелі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найстаріший міст Києва розвалюється

Римо-католицький костел Святого Миколая був відкритий у 1909 році. З 1992 року там організовують концерти Національного будинку органної та камерної музики. Йдуть богослужіння.

×