Олег Сенцов став на облік у військкоматі

10 декабря, 2019 18:48Колишній політв’язень, український режисер Олег Сенцов став на військовий облік у Києві.

Про це він повідомив 10 грудня на своїй сторінці в Facebook.

«Оскільки я зараз майже киянин, то пішов и став на військовий облік. Тепер я солдат запасу і якщо щось…», – розповів він.

Крім того, Олег Сенцов опублікував своє тимчасове посвідчення військовозобов’язаного.

Як писав ДМ, з 2014 по 2019 рік Олег Сенцов був політв’язнем та утримувався в Росії. Спецслужби РФ затримали українського режисера в анексованому Криму у травні 2014 року. Його звинуватили в начебто підготовці терактів. У серпні 2015-го російський суд визнав режисера винним в нібито організації терористичного угрупування і засудив до 20 років колонії суворого режиму.

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у Росії. 5 жовтня він написав відкритого листа про припинення голодування з наступного дня через загрозу примусового годування. Голодування з вимогою звільнити усіх українців-політв’язнів Кремля Олег Сенцов тримав 145 днів.

7 вересня 2019-го між Україною та Росією відбувся обмін «35 на 35», у рамках якого 24 військовополонені моряки та 11 українських політв’язнів, серед яких режисер Олег Сенцов та журналіст Роман Сущенко, повернулися на Батьківщину.

Читайте також

Фото: Олег Сенцов / Facebook

Фото: 24 канал