«Один хворий інфікує сотні»: у Київраді оцінили терміни запуску метро

Май 6, 2020 20:40У Київраді не виключили ослаблення карантину / gazetavv.com

У Києві не варто очікувати швидкого відновлення транспортного сполучення, заявив голова медичної комісії Києва, депутат Київради Олег Гелевей.

«Щодо транспорту, то давайте будемо реалістами — скупчення людей у нас найбільше в транспорті, на першому місці — метро. Зокрема, в переході між гілками метро на Хрещатику таке скупчення, що один хворий коронавірусом може заразити не одну сотню інших пасажирів. Тому робота метро регулюється не міською владою, а Кабміном, як і інший транспорт», — підкреслив він.

Разом з тим він не виключив, що в інших містах і регіонах може бути ослаблення карантину в частині транспортного сполучення, адже є райцентри, де не зафіксовано жодного інфікованого коронавірусом.

читайте такожЯк і коли в Україні відкриють метро: Шмигаль розкрив деталіЩодо роботи столичного наземного транспорту, який зараз обслуговує тільки певні категорії громадян, Гелевей вважає, що його маршрути потрібно вдосконалити, оскільки в деякі райони Києва дуже важко дістатися, враховуючи відсутність метрополітену.

З приводу роботи ринків у столиці, голова медичної комісії зазначив, що при дотриманні санітарних норм ринки потрібно було відкрити ще після Великодня. За його словами, при дотриманні всіх норм і обмежень у період карантину ринки нічим не відрізняються від магазинів, тим більше, що до ринків поки ще більш суворі вимоги, ніж до супермаркетів.

«Певні карантинні вимоги потрібно пом’якшувати — дати можливість працювати малому та середньому бізнесу, але більш ретельно стежити за дотриманням санітарних норм суб’єктами господарювання: вимірювання температури, вимоги до масок і використання рукавичок як продавцями, так і покупцями», — висловив свою думку Гелевей.

читайте такожВідкриють метро, магазини і кінотеатри: ЗМІ дізналися, як в Україні скасують карантин

Він також порадив киянам, незважаючи на ослаблення карантину з 11 травня, не розслаблятися.

«Вакцину, в кращому випадку, винайдуть до кінця року. Але саме від дотримання карантинних норм людьми на 90% залежить поширення коронавіруса. І дуже шкода, що люди почали розслаблятися, думаючи, що пронесе. Не пронесе. І питання не тільки у носінні масок. Необхідно також дотримуватися інших простих речей, таких як: не торкатися дверних ручок, кнопок ліфтів, ретельно мити руки», — додав депутат Київради.

Нагадаємо, раніше з посиланням на заступника голови ОП Кирила Тимошенка повідомлялося про те, що в Україні роботу метро планують відновити вже в кінці червня або початку липня.