Очільник Держпродспоживслужби: туберкульоз та гепатит не в пріоритеті, головне COVID-19 і грип

29 сентября, 2020 17:48У своєму інтерв’ю телеканалові Кyiv Live Олег Рубан, лікар-епідеміолог, кандидат медичних наук, начальник управління очільник Держпродспоживслужби в м. Києві розповів про ситуацію у столиці з гепатитом і туберкульозом.

Він визнав, що інфекційні хвороби нікуди не поділися.

«Реєструються спалахи інфекційних хвороб, як в Івано-франківській області, і гострої кишкової інфекції, ми перебуваємо в епідемії туберкульозу, прихованої епідемії гепатиту B і C, який поширюється серед українців», – сказав Олег Рубан.

Очільник Держпродспоживслужби радить при появі перших ознак відразу звертатися до лікаря. Проте чиновник наголосив, що в цьому сезоні в пріоритеті буде грип, гострі респіраторні вірусні інфекції та коронавірусна інфекція.

Коментуючи GreenPost  цю заяву, Віталій Руденко, співголова Всеукраїнської Коаліції «Зупинимо туберкульоз разом», голова Правління БО «Українці проти туберкульозу», підкреслив, що минуло 6 місяців після оголошення пандемії, а система охорони здоров’я досі повністю не адаптувалася до нових реалій.

На думку Віталія Руденка, не можна сказати, що в повному обсязі хворі на туберкульоз розглядаються як група ризику у випадку захворювання на COVID-19. Але до процесу скринінгу на COVID-19 необхідно включити питання до скринінгу на туберкульоз та зафіксувати їх у національних постановах для виявлення COVID-19 для сімейних лікарів

«Хворі з підозрою та з підтвердженим випадком туберкульоз повинні швидко отримувати доступ до безкоштовного ПЛР-тестування та лікування туберкульозу. Тільки так можна зупинити поширення захворювання!» – вважає він.

Нагадаємо, українців закликають здати тест на гепатит, щоб «видихнути або пролікуватися».

Також ми розповідали, що рівень колективного імунітету до гепатиту В невідомий – МОЗ.