Нові правила для пасажирів метро у Києві: що тепер робити заборонено

Ноябрь 12, 2019 15:48Київська міська рада вважає, що попередні правила столичної підземки є застарілими. Киянам і гостям міста потрібно знати, що відтепер заборонено робити у метро, – нововведення стосуються навіть зовнішнього вигляду.

Депутати Київради затвердили нові правила користування київським метрополітеном у вівторок. 12 листопада, пише пресслужба КМР.

Актуально: Ткаченко обіцяє побудувати метро на Троєщину до кінця 2020 року

Попередні правила затверджували ще у 1995 році. У Київраді впевнені, що вони є застарілими та не враховують вимог законодавства про міський електричний транспорт.

Що тепер заборонено робити у київському метро?
жебракувати;
розклеювати рекламу;
займатися агітацією;
здійснювати підприємницьку діяльність;
гучно вмикати музику та грати на музичних інструментах;
проводити масові заходів на станціях.

Для безпечного пересування пасажирів із вадами зору, дозволяється проїзд із собакою-поводирем. Тварина повинна мати ошийник, намордник, спеціальне посвідчення та пройти навчання в умовах метрополітену,зазначають у пресслужбі.

Окрім того, спортивне спорядження (лижі, санки, ковзани, велосипеди тощо) можна буде перевозити лише в чохлах. Також належна упаковка потрібна для садового інвентаря, саджанців, риболовних снастей.

Охайний вигляд і одяг

Аби увійти в метро, пасажирі повинні мати «охайний зовнішній вигляд».

«Вхід до підземки буде заборонено частково одягненим пасажирам, а також без взуття, або в нижній білизні. Також не можна пересуватися на самокатах, роликових ковзанах і скейтах», – попереджають у Київраді.

До теми: Туалети в метро і якісніші дороги: які нові ДБН запрацювали в Україні

Відзначимо, що з 1 вересня в Україні набули чинності оновлені державні будівельні норми щодо проектування споруд метрополітенів.

Що зміниться у метро?

Оновлені державні будівельні норми щодо проектування споруд метрополітенів передбачають, що при будівництві чи реконструкції станцій підземки на входах/виходах із них мають бути обов’язково передбачені туалети.

Вони мають бути доступними для всіх груп населення і враховувати потреби людей з інвалідністю та маломобільних людей.

У складних випадках під час реконструкції станцій санвузли можуть бути передбачені у суміщених підземних переходах поза межами шляхів евакуації або поряд зі станцією на поверхні землі.

У такому разі відповідно до нових ДБН санвузли повинні мати окрему від метро систему побутової каналізації.