Незаконне повернення податків на понад 3 мільйони гривень: експосадовцям Броварської податкової інспекції повідомлено про підозру

23 февраля, 2021 13:56Дії зловмисників кваліфіковані одразу за трьома статтями Кримінального кодексу України.

Протиправну діяльність групи осіб викрили оперативники Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції, слідчі Державного бюро розслідувань спільно з СБУ та Офісом Генерального прокурора.

Встановлено, що коли фігуранти були співробітниками Броварської об’єднаної податкової інспекції, упродовж 2015-2019 років незаконно вносили корективи в автоматизовану інформаційну систему та відомості до офіційних документів щодо сплачених податків. На підставі цього особам, які не мали на це права, було незаконно відшкодовано податок з доходів фізичних осіб.

В наслідок протиправних дій податківців суб’єктам господарювання незаконно було повернуто понад 3 мільйони гривень  державних коштів. Це підтверджується експертним висновком.

На підставі отриманих доказів п’ятьом особам було повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї), ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) та ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.

Серед підозрюваних колишній начальнику одного з відділів Броварської податкової інспекції, три експодатківці та чоловік однієї зі співробітниць.

За скоєне зловмисникам загрожує до 10 років позбавлення волі.

Департамент стратегічних розслідувань

Національної поліції України