Незабаром кияни отримають нові платіжки за воду. Доплачувати доведеться за кінець цього року

9 декабря, 2019 23:08Нові платіжки від січня з’являться також у Тернополі та Запоріжжі.

Від початку січня 2010 року в платіжках киян за водопостачання з’явиться нова графа:  внесок за обслуговування лічильників. Якщо квартир у багатоповерхівці мало, відповідно й сума для кожного буде більшою. Аналогічну новацію надалі обіцяють й КП «Київтеплоенерго», про це у сюжеті ТСН.19:30.

Читайте також:

Вода погодинно чи підвищення тарифів. Як туристичний Львів готується до «сухих труб»

Ретельніше оглядати  та планово оновлювати труби біля лічильника – за це киянам тепер доведеться платити окремо. Нову платіжку показують комунальники. Із січня в ній з’явиться нова графа – внески за обслуговування вузла обліку.

«Споживачі отримають рахунок повідомлення, в якому буде додаткова графа, де буде показано розмір внеску і додаткова інформація за який період нараховано», — пояснює Юлія Петрик, заступниця комерційного директора КК «Центр Комунального сервісу».

Крім того, що менше квартир у будинку, то більше доведеться платити. Розмір внесків кожного з десяти тисяч будинків, де прилади обліку, можна переглянути на сайті водоканалу.

Відео

Від січня кияни окремо платитимуть за обслуговування лічильників водопостачання

Вода — вартістю, як золото. Такий сюрприз під ялинку готують киянам чиновники. Від початку січня в платіжках за водопостачання столичні жителі побачать нову графу: внесок за обслуговування лічильників. Якщо квартир у багатоповерхівці мало, відповідно, й сума для кожного буде більшою. Таке ж в подальшому обіцяють і тепловики. Чому і куди потечуть наші з вами гроші — у сюжеті.  

«Суми внесків різниться від 10 до 140 грн. До уваги береться вартість обслуговування вузла комерційного обліку і розподіляється на кількість квартир в будинку», — каже Юлія Петрик.

Формулу розрахунку затверджували близько року. Внески регулює закон про комерційний облік теплової енергії та водопостачання. Оновляться платіжки не лише за воду, а згодом і за тепло. Окрім столиці поступово внески платитимуть жителі всіх регіонів. Так, нові платіжки від січня побачать у Тернополі та Запоріжжі.

Читайте також:

Мешканці Харківщини можуть залишитись без газу й опалення. Яку альтернативу пропонують людям

«Ми одні з перших серед водоканалів. Це ще залежить від стану обліку в містах. Київ — є лідером з оснащення, тому внески для нас критичне та важливе питання», — зазначає Юрій Терещенко, заступник директора розрахункового департаменту ПРАТ «АК «Київводоканал».

Від січня мешканці столиці повинні будуть заплатити за перші три місяці 2020 року і, оскільки таке рішення «Київрада» ухвалила у вересні, гроші треба буде викласти ще й заднім числом, зокрема за четвертий квартал 2019 року.

Маргарита Потапова