Нелегальні дитсадки Києва: чому батьки обирають ризик

Январь 21, 2020 02:24Історія з правоохоронцями та маленькими дітьми оголила цілу проблему.

Столичні поліцейські виявили незаконний дошкільний заклад із 11 дітьми, хоча жодного документа на подібну діяльність у власників будинку не виявилося, а в самій споруді були порушені санітарні норми, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Чоловік, який доглядав малих, спілкуватися з поліцейськими відмовився – такий звіт оприлюднили правоохоронці. Після слідчих дій по дітей приїхали батьки. «Залетіли, господаря обшукали, брат наш, нічого не показали, жодних документів – захоплення було жахливе. Заламували руки, ніякої культури – у взутті, накурені, матюкаються. Діти сиділи, їли моркву», — розповідають Максим і Марина. Вони визнають, що за дітьми доглядали, але нічого незаконного в цьому не бачать: «Друзів, знайомих, усе на рівні стосунків – ти довіряєш мені, я довіряю тобі. Пограли тут на вулиці, пішли порозповідали казки, пограли іграшками – все, поки мама поїхала робити манікюр. А куди дитиночку подіти?»

Відео

Столичні поліцейські виявили незаконний дитячий садок

Там знайшли 11 дітей. Жодних документів у власників будинку не було. Про їх незаконну діяльність правоохоронців повідомив анонім. Чому з’являються такі заклади, та чому батьки замість сертифікованих дитсадків довіряють своїх дітей підпільним — дивіться у сюжеті.  

Про заклад правоохоронцям повідомив анонім. Чому це зробив – пояснити не зміг. А от у сусідів є пояснення – нібито все через конкуренцію: «Комусь заважає, якщо районний голова приїхав». Інший домашній дитсадок: хвіртка зачинена, до будівлі прямують двоє з дітьми, але вгледівши камеру – пришвидшуються і йдуть повз: «Нічого не знаю. Я не сюди йшов».

Фотогалерея

У Києві виявили нелегальний дитсадок. Поліція перевіряє факт незаконного утримання 11 малюків (5 фото)

17 січня 19:48

За останні п’ять років у Києві побудували або реконструювали 27 садочків. На початок навчального року в них залишалися вільними 3 тисячі місць. Але часто ці заклади територіально не збігаються з потребами містян, тому, незважаючи на ризики, задля зручності батьки обирають підпільні ясла. До того ж, вони значно дешевші приватних. «Нам не будують садочки і школи, і не планують будувати державні садочки і школи. В нас за останні декілька років побудовано в районі один садочок», — каже заступниця голови громадської ради Голосіївської РДА Аліна Семенова.

Читайте також:

Дітей з непереносимістю лактози і глютену не беруть у дитсадки. Чому МОЗ і МОН не пропишуть статус спецгруп

Якщо підпільні підприємці-вихователі дітям не вчиняли ніякої шкоди, відповідальність буде суто адміністративна. Так вважають юристи. «Здіснення підприємницької діяльності без реєстрації, без сплати податків, відповідно, там нарахування податків, сплату штрафних санкцій і так далі», — каже Олег Борійчук. Поки ж правоохоронці розслідують інцидент за статтею “викрадення людини”. За неї передбачене покарання до 10 років. Своєю чергою, власники будинку-садка планують подавати в суд на поліцейських за незаконне проникнення до помешкання.

Як повідомлялося, знущання з дітей, приниження та навіть побиття – такі методи виховання не дивина в офіційних українських дитячих садочках. Однак гірка правда зазвичай залишається за зачиненими дверима. Батьки бояться про це говорити, щоб ставлення до малечі ще не погіршилося.

Кореспондент ТСН Антон Коцуконь