НАЗК взялася за лист власника «Епіцентру» до Кличка

7 мая, 2020 16:16Національне агентство з питань запобігання корупції буде розбиратися, чи не було конфлікту інтересів у народного депутата із групи «За майбутнє» та співвласника «Епіцентру» Олександра Гереги, коли той пропонував київській владі купувати у його гіпермаркету засоби протиепідемічного захисту.

Джерело: організація «Центр протидії корупції»

Дослівно: «Пам’ятаєте, як депутат Олександр Герега надіслав лист міському голові Києва Віталію Кличку, в якому закликав купувати в «Епіцентрі» засоби протиепідемічного захисту? Так ось, Нацагентство з питань запобігання корупції займеться цією ситуацією.

Так вже вийшло, що Герега є кінцевим бенефіціарним власником «Епіцентру». І він звертається як депутат до міського голови, аби той закуповував товари для міста в підконтрольному собі гіпермаркеті.

Пахне реальним конфліктом інтересів, тому Центр протидії корупції і звернувся до НАЗК. Ми отримали відповідь від Нацагентства про те, що ситуацію перевіряють у межах моніторингу щодо конфлікту інтересів».

Передісторія:

28 квітня народний депутат Олександр Герега написав листи меру Києва Віталію Кличку та депутатам Верховної Ради з пропозицією купувати медичні маски, захисні окуляри та комбінезони, доставлені літаком «Мрія» з Китаю, у компанії «Епіцентр К». Лист було надруковано на бланку нардепа. Герега є співвласником мережі гіпермаркетів «Епіцентр К».
Генпрокурор Ірина Венедіктова наступного дня пообіцяла вивчити ситуацію з компанією «Епіцентр» депутата Олександра Гереги щодо продажу масок.