Навігатор на 15-те березня: куди піти у КиєвіСьогодні вас очікує концерт учасників джазового фестивалю, нова опера на великому екрані, наддніпрянське весілля, зустріч з королевою скрипки, людьми, які змінюють світ, та багато іншого. 

День святого Патрика в музеї РильськогоСвяткування Дня святого Патрика. У програм: виступи фахівців, вірші ірландських авторів – в оригіналі та українських перекладах; співання під гітару, ірландська музика, поезія і музика, виступи знаних перекладачів, письменників, науковців. Звучатимуть англійська, ірландсько-ґельська, українська мови.

Коли: о 15.00Де: Київський літературно-меморіальний музей Максима Рильського, вул. М. Рильського, 7 Вхід за ціною  квитка до музею

Вечір джазовий. XVIII Міжнародний фестиваль «Єдність»Найстаріший і найбільш стабільний джазовий фестиваль Києва вже увісімнадцяте знову єднатиме усіх шанувальників джазу чудовою музичною атмосферою.  Цьогоріч у фестивалі візьмуть участь 59 музикантів з 8 країн світу: США, Ізраїлю, Великобританії, Литви, Угорщини, Німеччини, Португалії, України. На концерті виступатимуть біг-бенд НМАУ «SaraBanda» під керівництвом Олександра Саратського, Art Prestige (Україна),  “Акім Груй тріо”(Україна), Київ Арт Ансамбль (Україна, США, Ізраїль, Великобританія).

Коли: о 18.00Де: Київський театр оперети, вул. Велика Васильківська, 53/3Вартість квитків: 80-500 грн.

Вечір книжковий: Презентація книжки «Змова диктаторів»Книга Змова диктаторів розповідає про перипетії європейської історії на початковому етапі Другої світової війни, в контексті створення нацистсько-радянського союзу. Німеччина та СРСР, прагнувши завоювати нові території, вдалися до дипломатичного тиску та збройної агресії проти сусідніх країн. Книга написана в науково-популярному стилі, ілюстрована та в ній вміщено картографічний матеріал. 

Коли: о 18.30Де: Книгарня Є, вул. Хрещатик, 46 Вхід вільний

Музей Лавра/Пісні та романси на вірші Ліни КостенкоВ програмі «Принцеса Метро» прозвучать пісні та романси на вірші Ліни Костенко та музику Романа Смоляра. Виконує Тетяна Школьна (сопрано),  Роман Смоляр (бас), ансамбль народних інструментів «Дивограй».

Коли: о 19.00Де: Національний Києво-Печерський заповідник, вул.Лаврська,9 корп.25Вартість квитків: 100 грн.

Вечір святковий. Вистава «Наддніпрянське весілля»Вистава відтворює основні складові весільного обряду українців: сватання, дівич-вечір, викуп місця молодої, розподіл короваю, прощання молодої з дружками та ін., який колоритно відтворений артистами – з піснями, гумором, танцями. На Всеукраїнському огляді майстрів мистецтв міста Києва вистава театру «Наддніпрянське весілля» визнана найкращим фольклорним дійством серед усіх областей України.

Коли: о 19.00Де: Київський академічний театр Українського фольклору «Берегиня»,  вул. Івана Миколайчука, 3Вартість квитків: 100 грн.

NOVA OPERA на великому екрані: опера-балет The Ark / КовчегКожному з нас доводиться в певний момент будувати і збирати свій Ковчег. Жодне життя і жодне покоління не уникне свого потопу, кожен приречений на власні випробування. Всесвітній потоп наших днів – це хвилі інформаційного сміття, трешу, фейків, що захлеснули нас із головою. Чи зможемо ми подолати розгубленість, зібрати найдорожче і виплисти?  Про такі грандіозні філософські речі режисер говорить мовою пластики і оперної музики, а основою лібрето став найбільш емоційний і ліричний текст Старого заповіту – Пісня пісень Царя Соломона.

Коли: о 19.00Де: кінотеатр «Ліра», вул. Вел. Житомирська, 40Вартість квитків: 50 грн.

Вечір в театрі. Як Загинув Гуска1917 рік – час революції, час «чортівського туману», що поглинає все довкола. Змінюється влада, руйнуються традиції, а з ними і просте життя українців. Як бути, коли все у що ти вірив, гине на очах? Де віднайти «блаженний острів» та заховатись? Як знову навчитись спокійно дихати та не боятись? Як не загинути? За твором Миколи Куліша. 

Коли: о 19.00Де: Київський академічний театр ляльок, вул. Грушевського, 1-аВартість квитків: 80-150 грн.

Концерт Богдани Півненко «Голос скрипки»Королева скрипки, руда бестія зі скрипкою в руках, Паганіні в спідниці – яких  тільки порівнянь  не вживають музичні критики, щоб  описати гру Богдани Півненко. Послухати та побачити Богдану Півненко з її  студентами  та насолодитися високою скрипковою музикою ви маєте можливість у камерній,  затишній залі.

Коли: о 19.00Де: Арт-центр ім. Івана Козловського Національної оперети України, вул. Хрещатик, 50-Б Вартість квитків: 150 грн.

Вечір з сучасною музикою. ЦеШо / Atlas П’ятеро акторів через поєднання музики та театру досліджують хто ми, де та як живемо, говорять про проблеми сучасної людини..  В руках музикантів — віолончель, контрабас, акордеон, мелодика, саксофон, ксилофон та перкусії. Засновник та режисер – Влад Троїцький.

Коли: о 19.00Де:  Клуб Atlas, вул. Січових Стрільців, 37-41Вартість квитків: від 305 грн.

Творчий тандем: Ада Рибачук та Володимир МельниченкоАда Рибачук та Володимир Мельниченко є авторами таких проектів, як Стіна Пам’яті, художні вирішення Палацу Піонерів (тепер Палац дитячої та юнацької творчості) та центральний автовокзал у Києві. Це беззаперечні шедеври українського радянського монументального мистецтва. Проте очевидною є їх «нерадянськість».  На вас чекає бесіда з Володимиром Мельниченком про те, як художникам вдалося вийти за рамки існуючого канону та зберегти творчу самобутність.

Коли: о 19.00Де: Port creative hub, вул. Набережно-Хрещатицька, 10-аВхід вільний

PechaKucha Night Kyiv. Make an impact, drive a changeУ фокусі заходу — люди та їхні історії про те, як вони роблять impact і змінюють навколишній світ / країну / місто / життя людей своїми діями. Учасники почують 11 яскравих доповідей у динамічному форматі 20х20, лектори представляють студію онлайн-освіти EdEra, ГО «Україна без сміття», СК «Омега», ГО «Група активної реабілітації», «БФ Життєлюб» та інші організації

Коли: о 19.30Де: Chasopys.UNIT, вул. Дорогожицька, 3 (буд. B9)Вартість квитків: 250 грн.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.

А поделиться?