Найбільший спалах COVID-19 у дитзакладах був зафіксований у Дарницькому будинку-інтернаті

Июнь 1, 2020 12:40КИЇВ. 1 червня. УНН. В Україні серед дитячих закладів найбільший спалах захворювання на COVID-19 був зафіксований у Дарницькому будинку-інтернаті міста Києва, де за результатами тестування кількість лабораторно підтверджених випадків серед підопічних становила 55 осіб. Про це УНН повідомляє із посиланням на секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Так, напередодні Міжнародного дня захисту дітей було здійснено дистанційний моніторинг 27 закладів для дітей всіх регіонів України, у кожному з яких перебувають найуразливіші категорії дітей: діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з інвалідністю.

«Було опитано керівників 7 дитячих будинків-інтернатів, де проживають діти з інвалідністю, 9 центрів соціально-психологічної реабілітації дітей, 2 будинки дитини, 9 закладів системи освіти: 5 дитячих будинків і 4 школи-інтернати», — йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що під час опитування виявлено ряд проблемних питань в організації протиепідемічних заходів.

«У шести закладах було виявлено підозру або випадки гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 у вихованців та персоналу. Найбільший спалах захворювання – у Дарницькому будинку-інтернаті міста Києва, де за результатами тестування (кількість — ред.) лабораторно підтверджених випадків COVID-19 серед підопічних становила 55 осіб, з числа працівників – 32 особи, з яких 4 були госпіталізовані до стаціонарів лікувальних закладів», — зазначається у повідомленні.

За інформацією КМДА, наразі ситуація у цьому дитячому закладі покращилася: після повторного тестування у 20 дітей і 10 працівників у них негативний результат, троє осіб, які перебували у лікарні, виписані.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До «Охматдиту» передали тримісячний запас ПЛР-тестів на коронавірус та ІФА-тести.

Також ще в одному закладі міста Києва – Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей № 1 — здійснено тестування всіх 62 дітей, оскільки коронавірусну інфекцію було виявлено у працівника. Серед дітей захворювання не виявлено, а от ще у двох працівників тест показав позитивний результат і вони знаходяться на самоізоляції.

«У комунальному закладі «Перечинська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів» Закарпатської обласної ради було виявлено захворювання на COVID-19 у 13 вихованців і трьох працівників. Станом на 28 травня 2020 року 11 дітей вилікувалися і повернулися до закладу, двоє вихованців залишаються на лікуванні в інфекційному відділенні Мукачівської обласної дитячої лікарні та готуються до виписки. Усі працівники одужали і повернулися до робити», — йдеться у повідомленні.

Окрім того, у дитячому будинку «Надія» Київської обласної ради виявлено 5 випадків такого захворювання серед персоналу і один у дитини, який перебував в обласній дитячій інфекційній лікарні на лікуванні. Наразі всі особи одужали. Було проведено тестування усім вихованцям і 16 працівникам.

«Водночас викликає занепокоєння ситуація, що виникла у Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей «Подолянчик», де 19 травня 2020 року виявлено гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, одного працівника центру. Вихованцям не було проведення тестування, а 28 травня 2020 року було госпіталізовано одну дитину з діагнозом ангіна, і лише у дитячій лікарні їй здійснено відповідне лабораторне дослідження на SARS-CoV-2″, — йдеться у повідомленні.

Такожу комунальному закладі «Запорізький дитячий будинок-інтернат» на коронавірусну інфекцію захворів семирічний вихованець, який наразі вилікувався.

«Завдяки запровадженим карантинним заходам у закладі вдалося уникнути подальшого поширенню хвороби, про що свідчать результати тестування на коронавірус SARS-CoV-2 57 вихованців і 59 працівників, які могли бути контактними», — зазначається у повідомленні.

Нагадаємо, сьогодні відзначається День захисту дітей.