На озеро Жандарка в Дарниці завели труксори й вигрібають болото

Июль 22, 2019 12:32Розпочалося розчищення озера Жандарка у Дарницькому районі столиці. Робота виконується за допомогою труксорів. Ця техніка допоможе розчистити прибережну смугу від очерету, прибрати водорості та сміття. Два труксори кілька днів чистили частину водойми біля пляжу та інші найбільш засмічені ділянки, що поруч.

-Труксори почнуть чистити територію біля мосту (наскільки техніка зможе зайти). Водойма захаращена, густо поросла очеретом, кропивою, водоростями та засипана сміттям, — повідомляє депутат Київради Володимир Гончаров. — На озері працює 2 труксори від КП «Плесо». Очищення водойми проводитиметься декілька днів. В першу чергу очистили частину водойми біля пляжу та інші найбільш засмічені ділянки, що поруч.

Ми попередили робітників, щоб були дуже уважні та не чіпали ті очерети, де зараз водяться качки. Техніка буде працювати обережно. Латаття також буде збережено.

Закликаємо мешканців не засмічувати озеро та прилеглу територію! Бережіть частинку природи біля себе. Пізніше, сподіваюсь, почнеться більш масштабний проєкт розчистки озера, з іншою технікою та більш широкими задачами. 

Прочистка водойми від мулу, поглиблення дна, прочистка струмків, та прочистка підводних джерел також передбачені. Але такі роботи виконуються не о цій порі року. 

-Є інший більш глобальний проєкт з розчищення озера, — пояснює Гончаров. — Сподіваюсь, що він буде реалізований найближчим часом, але це від мене не залежить. Разом з робочою групою, куди входять також представники райдержадміністрації та активна громадськість району, вимагаємо вирішення цього питання та питання благоустрою зони відпочинку біля озера.

«Вечірній Київ» завжди поруч – в Telegram і Facebook!