На наземному переході біля ЦУМу встановили острівець безпеки

30 ноября, 2020 13:48Тут регулярно трапляються ДТП.

Посеред Хрещатика з’явився теракотовий острів — його змонтували на переході поблизу ЦУМу, на перехресті з вулицею Богдана Хмельницького. На цій платформі пішоходи можуть перечекати, якщо опинилися посеред дороги, коли загорілося червоне світло, розповіла у прямому включенні журналістка програми «Київ.Тижневик» на телеканалі «Київ».

Для нового острівця безпеки спочатку намалювали спеціальну дорожню розмітку, а потім встановили конструкції. Це модульний острівець, який розбиратимуть під час масових заходів; пішоходи та водії дуже схвально поставилися до такої ініціативи.

— «Це дуже зручно, бо зразу не зорієнтуєшся. І в усьому світі таке роблять!»

— «Для пішоходів – це зручно, дя водіїв це дуже добре, бо на даному участку дуже багато нарушень»

— «Вони потрібні для безпеки пішоходів, мало що — хтось буде проїжджати і не помітить пішохода, а він, пішохід тобто, зможе зупинитися на острівці» — розповіли кияни знімальній групі телеканалу «Київ».

Зауважимо, що через встановлення острівця тепер буде важче проїхати світлофор біля ЦУМу водіям, які рухаютсья від Бесарабки у бік Головпочтамту, адже на перехресті Хрещатика і Хмельницького замість 4 смуг тепер стало 2, які поступово розширюються.

За новими державними будівельними нормами, острівці безпеки зазвичай монтуються на нерегульованих пішоходних переходах, де є чотири або більше смуги руху. Біля ЦУМу хоч і є світлофор, однак люди кажуть, що перехід цей — вкрай небезпечний. Через те і звернулися до міської влади, аби встановили острівець безпеки — для цього навіть виграли громадський проект.

Включення повністю можна переглянути нижче:

Зауважимо, що біля ЦУМу вже працює і підземний перехід, який вже кілька років як був закритий на реконструкцію. Після цього у квітні 2017 року поруч облаштували перший наземний перехід на Хрещатику — саме перед ЦУМом.

Тим часом комунальники підсвітили Борщагівський міст каштановим листям.

Фото: скріншоти