На Київщині з’явився новий мурал, присвячений кримській татарці

11 ноября, 2019 18:56Facebook 0
Twitter 0
Viber

Фонд «Відродження» оголошує конкурс малих грантів для молодих ромських активістів. Про це повідомляє “Гурт”. Загальний бюджет конкурсу – 1 000 000 грн. Дедлайн – 17 листопада 2019 року.

Конкурс малих грантів для молодих ромських активістів «Підтримка громадських і правозахисних ініціатив ромської молоді» оголошує Ромська програма Міжнародного фонду «Відродження» (Київ) у співпраці з Ініціативою Інституту Відкритого Суспільства «Права людини та рівність» (Берлін). Мета конкурсу – сприяти розвитку ромського молодіжного правозахисного руху через підтримку громадських ініціатив, спрямованих на управоспроможнення ромських громад, посилення присутності в інформаційному просторі позитивних образів рома, збереження ідентичності й історичної пам’яті тощо.

Умови конкурсу

Учасники конкурсу: молоді активісти/ки з ромських громад, учасники/ці і лідери/ки команд Форуму ромської молоді 2019, стипендіати/ки та випускники/ці стипендійних програм Ромського освітнього фонду, неурядові організації.Загальний бюджет конкурсу – 1 000 000 грн.Максимальний розмір гранту:для неурядових організацій – 200 000 грн.для індивідуальних аплікантів – 50 000 грн.Максимальний строк реалізації проекту – 1 рікКінцевий термін подання пропозицій – до 23:59, 17 листопада 2019Оголошення результатів – 29 листопада 2019Завдання та пріоритети конкурсу

Управоспроможнення ромів через підвищення рівня правової обізнаності, підвищення професійної спроможності, розробку та просування методик та інструментарію для ефективного включення в суспільну діяльність;Розбудова позитивного дискурсу щодо ромів, ромської ідентичності, освітня, просвітницька або інформаційна діяльність, спрямована на протидію стереотипам та  упередженому ставленню;Вшанування й збереження історичної пам’яті ромського народу;Налагодження діалогу та розбудова партнерства між молодіжними формальними й неформальними об’єднаннями з метою реалізації спільних ініціатив з підтримки розмаїття культур та ідентичностей.

Учасники конкурсу

Молоді активісти/ки з ромських громад, учасники/ці і лідери/ки команд Форуму ромської молоді 2019, стипендіати/ки та випускники/ці стипендійних програм Ромського освітнього фонду, неурядові організації.

Як подати заявку

Порядок подання проектних пропозицій

Проектні пропозиції приймаються як від зареєстрованих громадських організацій, так і від фізичних осіб.Проектні пропозиції мають бути подані в електронному вигляді на адресу roma@irf.ua не пізніше 23:59 17 листопада 2019 року. В темі листа зазначте: «Заявка на молодіжний конкурс – [назва НУО або ПІБ апліканта/ки]»Проектна пропозиція складається та має містити наступне:Заповнені форми проектної пропозиції та бюджету за формами, встановленими Міжнародним фондом «Відродження» (завантажити);Резюме учасників/ць проекту або коротка біографія;Листи підтримки від партнерів проекту (якщо є);Копія паспорту та ідентифікаційного номеру (для фізичних осіб) або копія свідоцтва про реєстрацію/виписки з ЄДР (для неприбуткових організацій).

У разі необхідності уточнення деталей проектної заявки представники Ромської програмної ініціативи можуть звертатися до аплікантів на будь-якому етапі розгляду заявки за адресою електронної пошти, з якої надійшов проект або вказаної в аплікаційній формі як контактна.

До закінчення терміну подання проектних пропозицій можливе індивідуальне консультування потенційних аплікантів. Звертаємо увагу, що індивідуальні консультації не надаватимуться телефоном. Усі запитання стосовно участі в конкурсі просимо направляти на електронну адресу roma@irf.ua, вказавши у темі листа «Запитання щодо конкурсу», а у тілі – своє ім’я й прізвище, а також регіон або організацію, яку ви представляєте.

ВАЖЛИВО!

Проектні пропозиції, що надійдуть після зазначеного в оголошенні терміну, не розглядатимуться.Пропозиції, подані прибутковими організаціями, політичними партіями або релігійними громадами, до участі в конкурсі не приймаються.Дата подання проектної пропозиції визначатиметься за датою і часом відправки електронного листа.Подані на конкурс матеріали не повертаються та не рецензуються.Про результати конкурсу буде повідомлено електронною поштою.Остаточне рішення щодо проектної пропозиції перегляду не підлягає.Причини відмови у підтримці проектної пропозиції не повідомляються.Бюджет конкурсу

Загальний бюджет конкурсу – 1 000 000 грн.

Максимальний розмір гранту для неурядових організацій – 200 000 грн., для індивідуальних аплікантів – 50 000 грн.

Максимальний строк реалізації проекту – 9 місяців.

Оцінювання проектних пропозицій

Оцінка й відбір проектних пропозицій будуть відбуватися за принципами колегіальності і прозорості. Рішення за проектами будуть приймати представники Експертної ради Ромської програми.

Критерії оцінки проектів:

відповідність меті, завданням і пріоритетам конкурсу;креативний (творчий) підхід до реалізації ідей проекту;реалістичність проекту, наявність чіткого плану його реалізації, визначеність очікуваних результатів;сталість результатів проекту та відновлюваність проектної діяльності в цілому;наявність комунікаційної складової в проекті, спрямування його результатів на широкі кола громадськості;залучення партнерів, географічне охоплення проекту;відповідність бюджету заявленій діяльності, обгрунтованість.

Зустріч з переможцями конкурсу та продовження співпраці

Усі переможці конкурсу малих грантів для молодих ромських активістів будуть запрошені на зустріч з менеджерським складом Ромської програми та експертами/ками. Метою зустрічі буде презентація підтриманих проектів, обговорення підходів і планів щодо їх реалізації, а також навчання основам проектного менеджменту (змістовний, фінансовий та комунікаційні аспекти).

Дата і час проведення зустрічі будуть визначені після оголошення результатів конкурсу. Участь керівників/ць проектів, які були визнані переможцями конкурсу, є обов’язковою.

Діяльність за проектами має розпочатися не пізніше 10 січня 2020 року.

Звітування

Отримувачі малого гранту Міжнародного фонду «Відродження» будуть повинні подати:

проміжний (для проектів тривалістю більше 4 місяців) та фінальний змістовний і фінансовий звіти за формою, встановленою Міжнародним фондом «Відродження»;

короткі описові звіти на вимогу менеджерського складу Ромської програми, якщо буде потрібна інформація про перебіг проекту у період між регулярними звітами.

Контакти: Сергій Пономарьов, директор Ромської програми МФ «Відродження», ponomaryov@irf.ua. Вікторія Стократюк, менеджер Ромської програми МФ «Відродження», stokratyuk@irf.ua. Тел.: (044) 461 95 00