На Київщині самотня мама з тримісячною дитиною може залишитися на вулиці без житла

Февраль 27, 2020 00:48До восьмого місяця дівчина не знала про вагітність.

У передмісті Києва дівчина, яка без підтримки коханого і рідних виносила і народила дитину, нині не може знайти дах над головою. Фахівці говорять про таку собі пастку для самотніх породіль: соціального житла не вистачає, а власники орендованої нерухомості не завжди раді таким клієнтам. Про 24-річну молоду матір, яка володіє чотирма мовами, але не може знайти роботу і житло, та її тримісячне немовля, яке може опинитись на вулиці, у сюжеті ТСН.19:30.

Читайте також:

«Тут безнадія»: у самотньої мами з прифронтової зони на Луганщині можуть забрати дітей

Вікторія про свою вагітність не підозрювала аж до восьмого місяця. Нині 24-річна дівчина називає появу своєї доньки Амелії дивом. Вікторія зізнається, що була націлена на аборт, бо не мала підтримки, але через занадто великий термін ніхто з медиків не взявся за операцію.

Однак, після народження дитини у молодої мами виникли нові труднощі, пов’язані із житлом. Власники орендованого помешкання висловили бажання, аби самотня мама із дитиною з’їхали і поставили термін до весни.

Майже місяць пошуків іншого житла результату поки не дали. Адже більшість власників щойно чують, що винаймати квартиру буде самотня мама в декреті, відмовляють.

Відео

Самотня мама з тримісячною дитиною може залишитися на вулиці без житла у Київській області

Тримісячне немовля може опинитись на вулиці. Мама-одиначка, яка дитину зберегла, тепер не може знайти дах над головою в передмісті Києва. Фахівці говорять про таку собі пастку для самотніх породіль — соціального житла не  вистачає, в орендоване не хочуть пускати господарі.   

Читайте також:

На Сумщині багатодітній родині придбали за 3 млн грн будинок, який «тріщить по швах»

Небайдужі люди, тим часом, назбирали на оренду мамі з дитиною певну суму, якої має вистачити на перші місяці, проте знайти саме житло Вікторії не вдається.

«80% рієлторів, 80% людей, які здають, категорично відмовляють незаміжній жінці, безробітній та дитиною. Тому що їм всім потрібна гарантія», — зауважує 24-річна дівчина.

У Вікторії, яка вільно знає чотири мови, наразі планує з дому заробляти навіть із немовлятком на руках. «Не хочу просити або жити чужим коштом. Мені просто потрібно, щоб я стала на ноги, тому що освіта в мене перекладача, я вільно спілкуюсь італійською. Знаю англійську, іспанську…», — каже молода мама.

Читайте також:

У Рівному жінка покинула у квартирі семимісячну дитину і вже кілька тижнів не приходить додому

У благодійному фонді кажуть, що саме такі випадки найчастіше залишаються без уваги держави. Самостійні жінки, які опинились у безвиході, але готові далі працювати і розвиватись, нікому не цікаві.

«Жодної державної програми немає. Здавати житло не хочуть, бо це діти, невідомість, це ризики», — наголошує співзасновниця благодійного центру «Дім» Маріель Славська.

Соцслужби допомогли Вікторії порадами, одягом, і контролем, і вже в інтерв’ю ТСН пообіцяли, що не залишать її на вулиці.

«Ми запропонували житло, просто вона не хоче, вона має інший вихід. Хоче винаймати квартиру і працювати», — розповіла Олена Падусенко, головна спеціалістка відділу соцроботи служби у справах дітей та сім’ї в Ірпені.

Світлана Березівська