На Київщині медики не врятували 2-річного хлопчика, який упав у каструлю з окропом

Февраль 12, 2019 00:24Батьки мають претензії до лікарів, дивною ситуація здається і волонтерам.

На Київщині батьки 2-річного хлопчика звинувачують лікарів у бездіяльності, що призвела до загибелі їхньої дитини. Хлопчик сів у каструлю з окропом і зазнав понад 50% опіків шкіри, а в лікарні, куди його відвезли, буцімто не було належних спеціалістів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

«У деяких місцях навіть шкурочка полопала», — мама згадує, як два тижні тому на її очах маленький Віктор сів у каструлю з окропом. «Я смажила котлети. І він підійшов до мене і взяв за ногу. Я ще й злякалася, бо чоловік бува так лякає. Синочка що ти хочеш? Він каже: хочу їсти. Я кажу. Зайчику, іди в кімнату гуляй. Я посмажу і я вас покличу. І він відходить од мене, перечеплюється, падає в каструлю і каструля перевертається», — розповідає Антоніна Клібащук.

ВідеоНа Київщині батьки звинувачують лікарів у бездіяльності, що призвела до смерті 2-річного хлопчика

На Київщині батьки дворічного хлопчика звинувачують лікарів у бездіяльності, що призвела до загибелі їхньої дитини. Хлопчик сів у каструлю з окропом і отримав понад 50% опіків. У лікарні, куди його відвезли, буцімто, не було дитячих спеціалістів, а за тиждень, звернутися до інших медзакладів, де вони є — ніхто не захотів. 

Батьки викликали швидку та відвезли дитину до районної лікарні, наступного ранку поїхали до обласної. Через п’ять днів маленький організм пережив зупинку серця, з опікового відділення малюка перевели до реанімації. Батьків до палати впустили лише через тиждень. «Мене пустили – в нього очі були бинтиками закриті. І лежав поряд старий мужик, кашляв, теж під апаратом», — каже тато хлопчика Андрій Клібащук.

Читайте також: На Вінниччині батьки залікували до смерті дочку, яка впала у каструлю з окропом

Волонтер Олена Єгорова, яка допомогала родині, каже, що в цій лікарні немає необхідного устаткування, аби у разі сильних опіків врятувати дитину. Чому за тиждень, поки хлопчик помирав на лікарняному ліжку, ніхто з медиків не звернувся до іншого центру, де є дитячі спеціалісти – вона не розуміє. «Я впевнена, що якби це була дитина впливових чи заможних – то піднімалися б усі сили з боку адміністрації. Начмед жодного фахівця не викликав», — каже волонтер.

Читайте також: «Матуся» з Миколаївщини зв’язувала дітям руки і катувала окропом

У лікарні коментувати ситуацію з дитиною наразі відмовляються. Натомість у департаменті охорони здоров’я запевняють, що умови для лікування дитячих опіків є. Нині, аби з’ясувати, чому дитину не вдалося врятувати, проводять власне службове розслідування. «Ми залучили незалежних експертів з опікових відділень для того, щоб можна було об’єктивно розібратися в цій ситуації», — запевняє начальник медичного відділу департаменту охорони здоров’я Київської області Олена Коваленко.

Кореспондент ТСН Олена Гущик