На делегатів Київської обласної федерації футболу здійснюється тиск

19 января, 2020 00:00І той, хто подумав, що благословенні Будинком футболу рейдерські захоплення залишилися в минулому, жорстоко помиляється. На 18 січня 2020 запланована 11-та звітно-виборна конференція Київської обласної федерації футболу, і вона, цілком можливо, пройде по сумно знайомому, неодноразово обкатаним сценарієм. На делегатів вже здійснюється тиск – за допомогою дзвінків, повідомлень, викликів до начальства. І не потрібно мати розуму аж понад голову, щоб назвати головного ляльковода. Всі нитки ведуть до першого віце-президенту ФФУ / УАФ Вадиму Костюченко, на чиїй совісті не один здійснений переворот на місцях і не одна зруйнована футбольна піраміда, – повідомляє Василь Чесноков на сайті “Футбольний кклуб”.

Втім, наша історія почалася не вчора, і щоб простежити весь хід її подій, необхідно повернутися в 2017 рік. Саме тоді, а саме 21 червня, стартував процес переформатування КОФФ, яка повинна була з громадської організації перетворитися в громадська спілка.

– Спочатку все відповідало букві закону, – розповідає Владислав Тіпанов, колишній член виконкому КОФФ, а нині віце-президент благодійної організації «Київщина футбольна». – Минуло рівно три місяці після червневої зустрічі, і в цій справі, як нам тоді здавалося, була поставлена ​​крапка. Знову зібравшись 21 вересня, не без участі національної асоціації і не без елементів тиску з її боку, але все ж ми самі проголосували за креатуру УАФ – тодішнього нардепа Ярослава Москаленко. У будь-якому випадку благополучне завершення процедури можна було вважати позитивним моментом.

Але яке ж було наше здивування, коли, через деякий час стало відомо, що вересневе захід виявився справжнісіньким фарсом! Його результати ніхто і не збирався реєструвати в Міністерстві юстиції. Замість цього ми виявили там запис про іншу конференції, датованій 31 серпня 2017 року і запускає новий виток реорганізації КОФФ. І хоча протокол свідчив, що це випливе з нізвідки захід відвідало 89 делегатів, ніхто з нас про нього навіть не чув. Мало того, щоб легалізувати цю липову документацію, була сфальсифікована підпис тодішнього губернатора Київщини і за сумісництвом голови обласної федерації футболу Максима Мельничука. За останнім фактом було розпочато кримінальне провадження, яке не закрита до сих пір.

Згідно фіктивному протоколу, главою реорганизационной комісії призначався колишній виконавчий директор КОФФ Василь Наливайко, на якому замикалися всі господарсько-фінансові питання, і який тепер отримував право вирішувати ці питання самостійно, в тому числі розпоряджаючись які надходять на рахунок федерації засобами. А йдеться ж про серйозні гроші!

В рамках програми «Київщина спортивна» обласний бюджет передав на користь КОФФ 2,5 млн гривень у 2017 році, 2 млн в – 2018 м, 1,8 млн – в 2019-м. Нещодавно мені з колегами вдалося відшукати документи, які свідчать, що принаймні 40% від загальної суми пішли на закупівлю екіпіровки для дитячо-юнацьких команд. Впало в око, що ціни на форму були невиправдано завищені в два, а то і в три рази, але основна проблема полягала в тому, що до адресатів обновка так і не дійшла. Ми досить поїздили по області, розпитували людей на місцях: ніхто горезвісну екіпіровку в очі не бачив! І в цьому випадку, очевидно, без ретельного розслідування не обійтися …

Довгий час ми намагалися повернути ситуацію в правове поле і лише три місяці тому добилися свого: сформована «під столом» реорганизационная комісія призначила нову дату звітно-виборної конференції на 18 січня 2020 року.

Але зараз, менш ніж за 2 дні до самого заходу, що надходять один за іншим тривожні сигнали вказують на те, що на ньому нас можуть чекати неприємні сюрпризи. Не секрет, що той же Наливайко є довіреною особою Москаленко, і прихід нових людей зі свіжими ідеями явно суперечить інтересам обох …

Обстановка навколо виборів загострилася. Ще 19 грудня вся документація – протоколи про висунення кандидатів на пост глави КОФФ, точна кількість колективних членів, які направили ці протоколи (зараз їх – 61), що не підлягають коригуванню списки делегатів – повинні були бути затверджені. Це автоматично звело б до нуля ймовірність вчинення підробки і забезпечило б проведення відкритих і демократичних виборів – відповідно до принципів ФІФА і УЄФА.

Необхідні документи згідно з нашим статутом повинні зберігатися в офісі КОФФ, щоб будь-який делегат в будь-який момент міг ознайомитися з ними. На ділі ж протоколи весь цей час тримає при собі «головний ліквідатор» – Наливайко. Він возить їх з собою в машині і, не виключаю, навіть спить з ними.

Все це, погодьтеся, не може не турбувати. Тим більше, зараз ми точно знаємо: окремі протоколи вже переписані, на деяких з моїх колег відверто тиснуть, використовуючи різні ресурси. Звідки тиснуть? З Будинку футболу! Від своїх методів захоплення влади ФФУ / УАФ відмовлятися не збирається, і головний куратор футболу в Київській області.

#КиївськийРегіон