На Бородянщині представлено нового керівника району. Місія – тимчасова

19 сентября, 2020 15:48У п’ятницю, 18 вересня, в Бородянці голова Київської ОДА Василь Володін представив громаді новопризначеного голову Бородянської райдержадміністрації – Аліну Бурдак.  Також очільник області відповів на запитання як представників громади, так і регіональних журналістів, у тому числі і з порталу «Моя Київщина»

У контексті процесу майбутнього розукрупнення районів – це, мабуть, одне з останніх призначень керівників РДА на Київщині (до цього, на початку вересня,  пан Володін представив громаді нового керівника Макарівської РДА Олексія Болілого), оскільки той же Бородянський район (вірніше – Бородянське ОТГ)  після місцевих виборів увійде до складу укрупненого Бучанського району, а вищезгаданий Макарівський – до Фастівського.

Разом з тим, процес адміністративно-територіальної реформи – досить складний, як у правовому, так і у господарському сенсі, а влада (що чиновники державних інституцій, що представники сформованих сервісних структур місцевого самоврядування) мають надавати послуги громадам – безперервно…

Саме тому на новопризначених керівників районів в даний час покладається хоч і тимчасова, але відповідальна місія – при здійсненні процесу адміністративно-територіальних трансформацій забезпечити баланс державних, регіональних та муніципальних інтересів.

Василь Володін висловив впевненість, що Аліна Бурдак у цей непростий період відповідає критеріям ефективного управлінця, оскільки «має юридичну освіту та достатній практичний досвід».

По закінченню офіційної процедури  представлення нового очільника району та спілкування губернатора з громадою вдалося задати кілька запитань молодій керівниці.

З’ясувалося, що окрім юридичної освіти має Аліна Анатолівна ще й диплом фахівця природничих наук, невипадково свого часу очолювала Київський обласний державний центр експертизи сортів рослин, а ще входила до громадської ради районної та обласної адміністрації та має досвід роботи у бізнесі.

Також дізнався про те, що у Бородянці пані Бурдак мешкає вже сім років, причому значну частину свого вільного часу вона віддала громадській діяльності, тож місто та район знає добре, як його проблеми, так і перспективи і вважає неприроднім становище, коли Бородянщина майже рік була без керівника…

А до цього, в своєму ж слові перед громадою, яка зібралася на центральній площі міста (відразу після того як виконуючий обов’язки голови РДА Леонід Болясов зачитав кадровий наказ Президента України Володимира Зеленського від 24-го вересня) Аліна Бурдак зазначила, що головним завданням для кожного керівника в цей складний період (коли перед українцями одночасно стоять виклики зовнішньої агресії, пандемії коронавірусу та нової хвилі економічної кризи) є завдання залучення інвесторів, що не тільки зменшить соціальну напругу від безробіття, але крім створення нових робочих місць здатне збільшити обсяг податкових відрахувань, що врешті-решт допоможе громаді вирішити насущні соціальні проблеми та закласти підвалини для подальшого розвитку.

Місцеві жителі, які (не дивлячись на несподівану прохолоду) зібралися перед адміністративною будівлею району, мабуть, оцінили і те, що новопризначена керівниця району суто по-людські висловила вдячність «за високу довіру» не тільки керівництву області та країни, але й своїм близьким, які підтримували її в усіх сферах діяльності, а також бійцям Збройних сил України, які в даний час на Сході країни стримують апетити зовнішніх агресорів.

Після завершення офіційної процедури представлення нового керівника райдержадміністрації, керівник обласної держадміністрації відповів на запитання жителів Бородянки.

Він, зокрема, пригадав, що його перший візит до селища в якості очільника регіону, відбувся 10 липня та проходив на тлі недавнього резонансного поховання всією громадою Бородянки місцевого жителя Миколи Овсієнка, чия смерть сталася після того, як його по-звірячому побили у ніч на 8-те червня.

Свого часу портал «Моя Київщина» писав про цей злочин:

«Увечері, 7 червня, Ян Лось, Антон Семенов, Олексій Петренко та Віталій Атаманчук, які тривалий час займалися боксом, невідь за що накинулися на співробітника нічного клубу. Дісталося також і тим, хто взявся захищати невинного хлопчину, зокрема нині покійному Миколі Овдієнку.

Зауважимо, що несумісні із життям удари ці нелюди наносили Миколі, коли той лежав непритомний біля свого авто. Варто сказати, що побиття людей цими хлопцями – не дивина. За словами автора допису, вони регулярно групою гамселять фізично слабших за себе задля «самоствердження».

На жаль, після страшного побиття Микола Овдієнко пролежав у комі майже чотири тижні, пережив дві трепанації черепа. Однак серце молодого хлопця не витримало й він помер 7 липня, за місяць після звірства».

Власне, людей на площі більше всього й цікавило: як йде розслідування?  Помічник начальника головного управління поліції Кирило Самойленко та старший слідчий Михайло Куцман розповіли, що на даний час допитано 22 свідка, опрацьована інформація, яка одержана з двох камер спостереження, проведено 10 слідчих експертиз і зараз вони чекають на результати судово-медичної експертизи, за наслідком якої можливі подальші слідчі дії, в тому числі й клопотання про перекваліфікацію злочину.

Людей цікавило не тільки те – чому звинуваченому у злочині обрали надмірно ліберальну міру запобігання ухилення від суду – домашній-нічний арешт, але й те – від чого слідчі вивчили результати об’єктивного спостереження в ту злощасну ніч лише від двох відеокамер, хоча ніби існує свідоцтва від чотирьох камер.

Зокрема, мати покійного цікавилися: чому нацполіція і прокуратура діють не в унісон, аби швидше встановити істину та покарати винних? Представники громади стверджували, що покійний помер від побоїв, які йому нанесла не одна особа, а декілька, тож має бути залучена стаття про групове нанесення побоїв, які призвели до загибелі постраждалого…

Зауважимо, що громадські активісти у прямому ефірі на місцевій сторінці у Facebook «Бородянка- online» вели пряму трансляцію спілкування губернатора з місцевими жителями, запис якої доступний за відповідним посиланням.

Очільник області запевнив присутніх, що взяв справу під особистий контроль, а після цього поінформував пристутніх про те, як реалізовуються окремі регіональні програми розвитку на прикладі Бородянського району, зокрема щодо фінансування заходів по посиленню протипожежної безпеки у школах. Його помічник повідомив громаді, що будівництво школи у Микуличах буде завершено наступного року, для чого потрібно додаткових 70 млн через потребу в корегуванні проекту, на що кошти має затвердити найближча сесія облради.

 «Знаю, що наразі задоволені не всі потреби громади, а лише їхня невелика частина. Тому пряму взаємодію з мешканцями, подекуди не просту, планую продовжити і надалі. Вважаю, що саме так можна почути, що є найголовнішим для людей, та спрямувати максимум зусиль та уваги на  найголовніші потреби району», – зазначив на закінчення свого звіту перед людьми  голова КОДА Василь Володін.

По завершенню свого візиту до Бородянки Василь Володін поговорив з пресою.

— Хай навіть ці три з половиною місяці, що залишилися до завершення функціонування державної адміністрації, але вони – цілком достатній строк щоб довести до громади, що влада працює і здатна працювати. І я впевнений, що новий керівник РДА покаже непоганий результат.

— Які найбільші складності будуть в процесі ліквідації одних адміністрацій та укрупнення інших?

— Тут головна проблема пов`язана з майновими правами та процедурою передачі майна громадам. Наразі в парламенті є урядовий законопроект, який буде регулювати ці моменти, причому не тільки ліквідації одних РДА та укрупнення інших, але й передачі на баланси громад об`єктів соціальної інфраструктури, якими раніше опікувалися РДА, в тому числі лікарень та окремих закладів освіти.

-Чи потрібні зміни до Основного закону країни? Адже там і згадки немає про ОТГ.

-Так зміни до Конституції потрібні,  в тому числі і щодо районних Рад. Гадаю, що це- будуть останні районні ради, які ми в жовтні будемо обирати на місцевих виборах, оскільки переважна більшість повноважень по життєзабезпеченню громад дійсно буде зосереджена в ОТГ, а функції райрад на перехідний період будуть зведені до самого мінімуму. А згодом ця ланка в державному механізмі самоврядування зійде нанівець.

— Зараз парламент приступив до розгляду проекту державного кошторису на наступний рік. Цікаво – а обласний бюджет поточного року буде виконаний?

— Ми власне і працюємо над тим, аби намічене було виконано і ми докладемо максимально зусиль, щоб раніш затверджені параметри розвитку регіону були виконані. І завдання, які стоять зараз перед громадою Бородянки, про які говорила новий очільник району – вони не з повітря взяті, вони обдумані, ми спільно з нею обговорювали їх.

— Новий навчальний рік в навчальних закладах регіону розпочався на хвилі підвищення випадків захворювання на Ковид-19. Чи є загроза, що разі суцільного “почервоніння” області школи знову перейдуть до “удальонці”?

— Ситуація дійсно – невтішна, бо щодня в області тисячі і більше дітей переходять на дистанційне навчання, закриваються окремі класи в багатьох школах, а більше двадцяти ЗОШ загалом вже переведене на дистанційне навчання. На жаль, динаміка – для нас зараз – невтішна. Найбільш складна ситуація нині спостерігається у Києво-Святошинському районі, який знаходиться у помаранчевій зоні небезпеки, але може ще більше «почервоніти»

— І останнє – над чим зараз, перед початком останнього кварталу року¸ працює КОДА і що невдовзі представить обласній раді для затвердження на сесії?

— Звичайно, ми готуємо, бюджет Київщини 2021-го року, а також цільові програми, зокрема- по будівництву, по спорту. В розробці також корегування спеціальної програми «Безпечна Київщина». Річ в тім, що дія деяких програм вже завершується, тож на наступний період слід прийняті нові аналогічні, з врахуванням актуальності запропонованих заходів. Словом, є ціла низка стратегічних і тактичних завдань, які зараз ми будемо готувати для майбутньої сесії облради.

Читати «Моя Київщина» у Telegram