На Бориспільщині горе-підприємець труїть людей

12 сентября, 2019 12:08Жителі села Гнідин, Петропавлівське та Вишеньки вже рік дихають забрудненим повітрям. Справа у тому, що на території Гнідинської сільської ради з’явилося “підприємство”, яке спалює автомобільні шини таким чином добуваючи “легку нафту”.

11 вересня громадянам увірвався терпець і вони разом із поліцією навідалися до сміттєзвалища. Як виявляється крім сміття там розміщені печі у яких спалюють шини. Метал, який залишається від шин здають на переробку, а речовину “паливо” зберігають у бочках із подальшою реалізацією.

Ось, що про це пише свідок подій Инна Олейниченко: «Те, що я побачила – це пекло. Там стоять величезні печі, навколо купи перероблених горілих шин, так само величезна кількість сажі. Сажа під ногами, ноги просто в ній потопають. Ще більші баки з уже здобутим паливом. Сморід, кіптява і сажа. А недалеко від цієї території пасуться корівки, молочна приватна ферма, теплиці з огірками та ін. Працівник, якого ми там зустріли- це хлопчик, якому тільки недавно виповнилося 18 років (2001 р.н). На нього неможливо було дивитися.

Він весь чорний від кіптяви і сажі, одні очі. Ми намагалися його напоумити, що ж він робить, навіщо прийшов туди працювати, швидше за все не легально, за які гроші він на все це підписався, відповів, що “достатньо” . Пізніше, коли поліція його допитувала, він назвався Макутіном Яном Володимировичем.

Жителі навколишніх сіл (Петропавлівське, Гнідин, Вишеньки) самоорганізувалися на зустріч, прийшли і депутати, обговорили, написали колективні звернення до Бориспільської ради. І було прийнято рішення негайно їхати на місце звалища. Нами була викликана поліція, яка приїхала, все оглянули, сфотографували, склала акт, допитала “нещасного” працівника. У цей вечір ми домоглися зупинки печей. Навряд чи це надовго».

Відомо, що земельна ділянка знаходиться у приватній власності, сільська рада неодноразово зверталася до поліції із проханням порушити кримінальну справу, однак поліція не реагує. На даний час власником цієї земельної ділянки являється Болдорєва А.І.

Влада села скаржиться, що вирішити проблему не має змоги, бо сміттєзвалище знаходиться за межами села, а протидіяти екологічному свавіллю може Бориспільська районна рада та поліція.

Чому спалюють шини

Існує такий вид переробки старих покришок, як піроліз. Це спосіб переробки гуми з використаних автопокришок та інших ГТВ.

Протікає він так:

Шини попередньо поділяються на передню і бічні за
допомогою борторізного верстату.

Розрізані покришки завантажуються в спеціальну ємність
(реторту), яка герметизується і поміщається в піч.

Піч нагрівається до 450 0С і починається процес піролізу,
в ході якого виділяється газ. Коли розкладання сировини закінчується, реторту
витягують і замінюють новою.

Після охолодження, яке займає кілька годин, ємність
розвантажують, відокремлюючи вуглецевий залишок від металевого корду.

Продукти, одержувані на виході:

рідке паливо;

піролізний газ;

металокорд покришок.

25.09.2019 о 09:00 громадяни збираються піти на зустріч до в.о. Голови РДА, який буде із виїзним прийомом в Гнідинській сільській раді.