Міжнародний ярмарок мистецтв у Києві: чому варто піти [Фото]

Май 25, 2019 17:48До кінця тижня в рамках фестивалю сучасного мистецтва Kyiv Art Week триває міжнародний ярмарок Kyiv Art Fair. Цьогоріч в ньому беруть участ близька сорока галерей, зокрема з Німеччини, Австрії, Данії, Франції та США. Одна з місій ярмарку – познайомити киян і гостей столиці з художніми роботами актуальних українських та світових авторів. В єдиному просторі відвідувачам показують близько тисячі арт-об’єктів від більш ніж двохсот художників.

— Ми обирали галереї, які активно працюють, мають якісні проекти та цікавих художників, — розповів куратор Kyiv Art Week Євгеній Березницький.  — Що стосується зарубіжних учасників, приємно, що вони показують показують в тому числі і твори наших митців. Це свідчить про інтерес до українського мистецтва за кордоном.

Окрім київських галерей, на ярмарку представлені галереї зі Львова. Одеса, Харкова, Дніпра, Тернополя, Івано-Франківська, Хмельницького. Більшість з них презентують творчість місцевих художників. 

Ось лише кілька цікавих проектів:

ГУРТОБУС

Гуртобус — це мобільний культурний хаб, створений на базі рейсового автобуса. Він буде подорожувати Україною, популяризувати сучасне мистецтво та культуру, підтримувати локальні культурні ініціативи в малих містах та селах. На Kyiv Art Week відбудеться перша публічна презентація проекту. Протягом днів ярмарку в Гуртобусі проходять майстер-класи, лекції, презентації, показ фільму та виступи електронних музикантів. 

АРТ-АВТО

Починаючи з 1975 року знамениті художники з усього світу, серед яких був й Енді Ворхол, поповнювали серію BMW Art Cars, оформляючи автомобілі за своїм унікальним баченням.В рамках Kyiv Art Week було презентовано твір Макса Шкіндера «Сутність», натхненний BMW M850I XDRIVE. Структура малюнка базується на характерний формі решітки BMW. Ця деталь дизайну є ключовою характеристикою всіх поколінь BMW та являє собою ДНК бренду. Крім того, він відображає число вісім, як назву моделі, в якій міститься знак бескінечності – символ відродження культової моделі.

ОПТИЧНЕ МИСТЕЦТВОЛьвівські художники Андрій Савчук та Назар Симотюк чи не єдині в Україні працюють з обємним оп-артом (оптичним мистецтвом). Для створення оптичних ілюзій вони використовують дерев’яні квадрати та стержні. ГУЦУЛИ ТА УРБАНІЗМСергій Григорян з Івано-Франківська зробив з пластику моделі Харлі-Девідсон та Ход Род, обшивши їх гуцульськими 100-річними килимами, показавши, як у сучасному мистецтві можна використовувати традиційні народні вироби. 

Коли: до 26 травня, 11.00-21.00Де: Комплекс «Торонто-Київ», вул. Велика Васильківська, 100.Вартість квитка: 70 грн. Дітям до 12 років, пенсіонерам, учасникам АТО та студентам творчих факультетів — безкоштовно за наявності відповідного документа.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.