Між Ірпенем і Києвом почали будувати велосипедну доріжку

Июнь 2, 2020 18:00Уздовж автомобільної дороги Р-30 («Новоірпінська траса»), що сполучає Ірпінь із Києвом, розпочалося будівництво велосипедної доріжки. Про це повідомляє Телеграм-канал «Ирпень Типичный».

Велодоріжка з’єднає ірпінський масив Романівка та набережну ріки Ірпінь (на якій уже є смуга для руху велосипедів) зі столичними Новобіличами (вул. Генерала Наумова).

Замовником робіт виступила Служба автомобільних доріг у Київській області, а будує ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» — дочірнє підприємство турецької компанії «Onur Taahhüt». Згідно з договором на будівництво, доріжка має бути готова вже до кінця червня.

Як зазначає Телеграм-канал, «надалі велодоріжку прокладуть від набережної до Житомирської й Варшавської траси; це забезпечить найбільший в області потік велотуристів».

«Це черговий етап втілення тієї концепції, яку наша управлінська команда реалізовує в останні роки. Від початку своєї роботи в Ірпені ми послідовно створюємо умови для того, щоби, по-перше, люди в місті активно користувалися двоколісним транспортом, а по-друге — щоб у нас розвивався велосипедний туризм. Ми збудували велодоріжки в міських парках і вздовж набережної, а тепер треба сполучити цю інфраструктуру зі столицею. Окрім вигоди для міста від притоку туристів, це створить зручність і для тих ірпінців, які їздять у Київ на роботу», — зазначив у коментарі ITV перший заступник Ірпінського міського голови Олександр Маркушин.

Нагадаємо, впродовж останніх чотирьох років ірпінська міська влада порушувала питання про доцільність створення велосипедного маршруту між Ірпенем і Києвом та шукала можливості для втілення задуму.

Для популяризації цієї ідеї у квітні минулого року був організований велопробіг від початку вулиці Університетської в Ірпені до київського мікрорайону Академмістечко. В акції, зокрема, взяли участь депутати й керівники Ірпінської міськради та голова Інвестиційної ради Ірпеня Володимир Карплюк.

Про ймовірне будівництво у 2020 році велодоріжки, яка з’єднає Ірпінь із Києвом, Карплюк заявив під час відкриття другої черги набережної. «Після цього Ірпінь зможе сміливо називати себе велосипедною столицею України, тому що це буде єдине місце, де можна буде проїхати 20 кілометрів туди й назад без автомобільного руху. Це буде безпечний класний туристичний напрямок», – наголосив голова Інвестради.