“Мальви пам’яті”: у Києві пом’янули Героїв України

Май 23, 2020 15:485 канал

Біля стіни пам’яті Михайлівського собору у суботу, 23 травня, відбулася акція “Мальви пам’яті” до Дня Героїв України.

На акцію прийшли родини активістів Революції Гідності та родичі загиблих бійців на Донбасі, повідомляє 5 канал.

Також відбулося покладання квітів на алеї Героїв Небесної Сотні та пройшла панахида.

Цього дня вшановують усіх героїв України – від козаків, січових стрільців до вояків УПА, а зараз ще й воїнів російсько-української війни та героїв Небесної Сотні.

“Мальви пам’яті” – акція, яка цьогоріч до Дня Героїв України відбувається вперше. Її започаткували Національний музей Революції Гідності та громадська організація “Родина Героїв “Небесної Сотні”.

«Сьогодні у пам’ятних місцях перехожі бачитимуть паперові квіти – мальви. Їх зробили родини  загиблих героїв. У такий спосіб ми не лише висловлюємо вдячність воїнам: тим, хто залишився живим і тим, кого вже немає, а й привертаємо увагу суспільства і влади до цього дня», – розповідає Ольга Савенок, координаторка акції, завідувачка просвітницько-організаційного відділу Національного музею Революції Гідності.

У свою чергу фольклористка, мистецтвознавиця Мілена Чорна пояснює, що ружі-мальви в українській традиційній культурі відіграють особливу роль, уособлюючи Світове Дерево, Дерево Роду – символ зв’язку між світами предків, духів і живих.

Як повідомляло BitukMedia: