Луценка, Кличка та Портнова допитають щодо розстрілів на Майдані

20 августа, 2019 17:40Суд підтримав клопотання захисту екс-співробітників спецпідрозділу «Беркут» про допит низки високопосадовців України у справі про розстріли на Інститутській у Києві під час Революції Гідності 20 лютого 2014 року.

Таким чином у справі Майдану допитають: мера Києва Віталія Кличка, генпрокурора Юрія Луценка, Геннадія Москаля, який керував парламентською слідчою комісією, голову Верховної Ради Андрія Парубія, депутата Сергія Пашинського, посла України в Канаді Андрія Шевченка, радника і заступника голови АП Віктора Януковича Андрія Портнова , главу МЗС при Януковичі Леоніда Кожару, а також екс-главу Мін’юсту Олену Лукаш. Про це пише Громадське.

Також суд постановив допитати 15 колишніх і діючих співробітників силових органів на вибір адвокатів, а також працівників, які обслуговують спецтранспорт. Крім того викличуть на допит підрозділ «Беркута» з Дніпра, керівний склад міліції на 20 лютого й інших публічних осіб.

Зазначимо, що Генеральна прокуратура України (ГПУ) вже викликала на допит екс-заступника глави Адміністрації Януковича Андрія Портнова щодо розстрілів на Майдані.

Наприкінці січня 2019 року в ГПУ завершили збір доказів для вручення підозр винним у розстрілі Небесної сотні. Генеральний прокурор Юрій Луценко зазначив, що кілька сотень справ щодо тих, хто застосував насильство, зараз у судах. Генпрокурор також заявив, що більшість підозрюваних у вбивствах на Майдані втекли до Росії, а решта знаходяться під вартою.

ГПУ повідомила, що збройний штурм демонстрантів на Майдані у лютому 2014 року стався після розмови екс-президента Януковича із російським колегою Путіним. При цьому, розгін «Беркутом» здійснили за особистим наказом Януковича.

Фото:
press.lv