Культурні пам’ятки Вишгородського району отримають QR-коди

Июнь 18, 2019 13:32Культурні пам’ятки Вишгородського району отримають QR-коди


Фото з мережі Інтернет

У Вишгородському районі розпочалася реалізація проекту із QR-кодування історико-культурних пам’яток регіону

Про це повідомляє інформаційний портал «Моя Київщина» з посиланням на сторінку Вишгородського історико-культурного заповідника у Facebook.

6 червня відбулася стартова прес-конференція з нагоди запуску унікального проекту Вишгородського історико-культурного заповідника «Історико-культурна спадщина Вишгородщини: QR-кодування, моніторинг, апробація й популяризація». Представники Вишгородського історико-культурного заповідника, науковці у сфері історії та археології, представники Київської обласної державної адміністрації та Вишгорода розповіли, як реалізувати проект, зробити його ефективним та зручним у передачі не тільки інформації про історичні пам’ятки, завітати до Вишгородщини та відвідати музеї.

Керівник Управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації Ігор Золотоверх переконує, що адміністрація завжди буде підтримувати цей та інші інноваційні проекти, тому що вони сприяють консолідації культурного середовища, створенню та захисту національного культурного продукту.

«Сьогодні Вишгород має урбанізоване обличчя, багато старовинних пам’яток не збереглися. Проте місто досі має чим здивувати свого туриста, адже й донині зберігає унікальні історичні скарби. Завдяки впровадженню QR-кодування ми зможемо створити своєрідний місток від минулого до сучасного. Адже, віртуально взаємодіючи з ресурсом, кожен зможе спланувати екскурсію сам. Також запланована система зворотного зв’язку, яка дасть можливість ділитися своїми враженнями, а в перспективі – здійснювати вплив на історико-культурне середовище. Аналогів такої багатогранної системи в Україні поки що не має жодна музейна установа», — говорить директор Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидат історичних наук Влада Литовченко.

Генеральний директор Національного музею історії України, заслужений працівник культури України Тетяна Сосновська: «Це вже великий успіх, виграти такий грант. Тим більше, що проект зайняв друге місце за кількістю набраних балів. Тепер важливо таким чином розробити контент, щоб не уводити користувачів у віртуальний світ, а навпаки, спонукати відвідати пам’ятки та відчути їх атмосферу. Тобто треба зберігати інтригу, можливо, розробляти інтерактивні квести з історії міста за допомогою цього інструменту».

Українська актриса театру та кіно Ірма Вітовська переконана, що для діячів культури дуже важливо створювати контент, який пов’язаний з конкретним культурним об’єктом. Вона переконує, що театральні постанови з історичної тематики захоплюють глядачів, якщо якісно відтворити атмосферу

До дискусії долучились та обмінялись думками Жанна Куколевська – медіатор проекту, Дмитро Бібіков – завідувач відділу археології ВІКЗ, Всеволод Івакін – кандидат історичних наук, в.о. завідувача Відділу археології Києва ІА НАН України, Крістіна Коваль – засновник та координатор Туристичного кластеру Вишгородщини і Владислав Бітковський – молодший науковий співробітник Інституту археології НАН України, куратор за напрямом Qr-кодування.

Мета даного проекту полягає у тому, щоб зробити контакт між культурними пам’ятками та сучасним містом, щоб люди відчули зв’язок з історією, просто крокуючи Вишгородом.

Також зазначено, що 22 пам’ятки Вишгородщини, з них 12 об’єктів першочергової важливості, будуть оснащені QR-кодами і об’єднані в єдину цифрову систему. Відсканувавши код, можна буде дізнатися цікаві факти та нюанси, пов’язані з ними. Програма, впроваджувана у ВІКЗ, дасть можливість не просто дізнатись про локальний об’єкт, але отримати інформацію загалом про історико-культурне середовище, в якому він розташований, про його історію і значення в контексті подій минулого.

Проект розрахований на 5 місяців з поетапною адаптацією сайту, розробкою контенту, та встановленням табличок з QR-кодами на об’єктах. Також повідомляється, що проект буде реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.

Довідково:

Український культурний фонд ‒ державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір.

Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України. Підтримка проектів Українським культурним фондом здійснюється на конкурсних засадах.

Читайте також: