«Кричала, не могла відірвати руку»: в київській школі в дівчинки сталася клінічна смерть
Потерпіла Аіша Суліман

Факти

08.11.2018 18:44

23 хвилини першокласницю намагалися привести до тями. Лікарям вдалося запустити серце, однак наразі стан дитини вони називають вегетативним

За темою

У столичній школі № 69 в першокласниці Аіши Суліман зупинилося серце. Сталося все на перерві у їдальні. Дівчинка хотіла взяти булочку з металевого столу з підігрівом, однак коли доторкнулася до нього – пронизливо закричала та впала непритомна. Найімовірніше, її вдарило струмом. Про це розповідають очевидці події, передають «Факти».

Про інцидент більше розповів хлопчик, якого того самого дня вдарило струмом у їдальні. Це сталося за хвилину до інциденту з Аішею.

«Ми всі стояли біля того металевого столу. Ця дівчинка була у метрі від мене. Я теж хотів взяти булочку, доторкнувся до столу й відчув струм. Мене вдарило, рука заніміла, а буквально секунд через тридцять закричала дівчинка. Вона, як і я, доторкнулася до столу. Але я швидко відсмикнув руку, а вона чомусь не змогла. Вона дуже голосно кричала, а потім впала і вже не дихала», – зазначив учень 69-ї школи.

За його словами, на долоні надовго лишилися цятки від струму.

Матір дівчинки – Марину Суліман – запросили до школи і попросили забрати власну доньку, бо «тій зле». В їдальні жінка побачила Аішу, яка лежала на столі і не дихала.

«Її відкриті очі були залиті кров’ю. Вона перебувала в такому стані 23 хвилини. Лікарі навіть зафіксували клінічну смерть», – розповідає мати першокласниці.

Лікарям вдалося запустити серце школярки. Дівчинку забрали до реанімації. Перші три дні вона перебувала в глибокій комі. Потім її перевели до відділення неврології. Стан Аіши медики назвали вегетативним. Вона не ходить, не розмовляє і майже ні на що не реагує.

«У неї збереглися деякі рефлекси, але пошкодження мозку дуже серйозні. Зараз дочка вдома, її стан не покращився. Зрідка вона говорить щось схоже на «мама» або по її щоках течуть сльози. У ці моменти мені здається, що вона зі мною. Але потім вона знову перестає реагувати… Все йде дуже повільно і ми не знаємо, що буде далі», – зізнається мати дівчинки.

На руці в Аіши також лишився слід, який судмедексперт назвав електроміткою. Попри це, в школі кажуть, що удару струмом бути не могло. Зі слів батьків однокласників потерпілої дівчинки, наступного дня після інциденту в школі почався ремонт – саме в їдальні. Директор залишила посаду і навіть медсестра, яка намагалася повернути дитину до життя, звільнилася.

Відео за темою

Дивіться також фотогалерею за темою: 

А поделиться?