Костянтин Яловий розповів, що треба знати про переробку скла в Києві

21 июля, 2021 12:40Чому скляну тару необхідно здавати на переробку та де це зробити у Києві розповів на своїй сторінці у Facebook депутат Київради VIII скликання Костянтин Яловий.

Підпишіться на Знай у Google News! Тільки найяскравіші новини!

Підписатися

Він зазначив, що українці щороку купують сотні мільйонів товарів у скляній тарі. Вона займає до 10% сміття на звалищах. Якщо здавати скляні пляшки та іншу склотару на переробку, ми перешкоджаємо накопиченню скла на звалищах і даруємо йому друге життя у вигляді нових виробів.

Костянтин Яловий навів кілька фактів про скло та його переробку:

Скло це екологічно чистий матеріал, який не взаємодіє з продуктами, з повітрям і водою, вважається нешкідливим для людини при тривалому використанні.
Скло виробляється за допомогою плавки кварциту, карбонату натрію та вапняку. Скло вважається безпечним відходом, проте велика кількість відходів зі скла робить його шкідливим для екології.
Скляні відходи погано розкладаються, тому є проблемою. Одній пляшці потрібно приблизно тисячу років для розкладання.
Склобій постачають на скляні заводи, яким вторинна сировина заощаджує чимало коштів. Виробництво нової пляшки коштує від 3 гривень. А використана повторно пляшка разом із доставкою і очищенням принаймні вдвічі дешевша.
Одна скляна пляшка може повернутися на полицю супермаркету через 30 днів після утилізації. Вона може використовуватися повторно нескінченну кількість разів без втрати прозорості та інших якостей.
Обладнання для переробки скла вимагає на 40% менше енергії для нагрівання склобою, ніж використання первинної сировини для виробництва скла.

Костянтин Яловий назвав кілька пунктів у Києві, де можна здати склотару:

Підпишіться на Знай у Google News! Тільки найяскравіші новини!

Підписатися