КМДА вже чотири місяці не інформує про заплановані будівництва

22 января, 2021 20:40Вітаємо вас на «Хмарочосі»! Якщо вам подобається, що ми робимо, то пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 50 гривень. За ціною лише однієї поїздки у таксі, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете робити Київ місцем для гідного життя, а діяльність влади – прозорішою.

Департамент містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації перестав публікувати містобудівні умови і обмеження (МУО) на проєктування нових будівництв у Києві, повідомляє KV. Нагадаємо, що КМДА очолює Віталій Кличко.

В розділі обліку публічної інформації на сайті КМДА йдеться, що Департамент архітектури в грудні 2020 року підписав мінімум 21 наказ про затвердження МУО: першого грудня – один; четвертого грудня – один; дев’ятого грудня – один; 18 грудня – три; 24 грудня – 15. При цьому самі документи у цій системі не опубліковані..

Реєстр МУО на сайті вищезгаданого департаменту останній раз оновлювали 23 вересня 2020 року. Тож скільки таких документів видала КМДА замовникам нового будівництва в Києві – невідомо.

Отримати документи не вдається навіть шляхом офіційних запитів. Перший заступник директора департаменту Олександр Яструбенко запевняє, що підготовка копій відповідних наказів вимагає більшого часу та «стосується обробки великого обсягу інформації».

Нагадаємо, наприкінці грудня 2020 року у КМДА обіцяли оприлюднити усі містобудівні умови та обмеження за дев’ять років.

МУО – це документ, який містить архітектурні вимоги до об’єкта будівництва: поверховості та щільності забудови, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки та інших планувальних та історико-культурних обмежень. Містобуди не є дозвільним документом, а лише першим кроком у ланцюгу дозвільних процедур, що ведуть до початку будівельних робіт.

Фото: Valik Chernetskyi, unsplash.com