Кличко візьме участь у з’їзді Християнсько-демократичного союзу в Німеччині07:53 07.12.2018

Мер Києва Віталій Кличко в Німеччині візьме участь в 31-му з’їзді партії «Християнсько-демократичний союз», повідомили в прес-службі міського голови української столиці.

«Мер Києва Віталій Кличко відвідає 31-й з’їзд партії «Християнсько-демократичний союз» (ХДС), який відбудеться 7-8 грудня в Гамбурзі, Німеччина», — йдеться в повідомленні, оприлюдненому прес-службою у четвер.

Нинішній з’їзд дуже важливий для майбутнього як самої партії, так і ФРН. ХДС, яка є однією з найуспішніших політичних партій в Європі, має обрати нового лідера. Ангела Меркель, яка очолює партію вже протягом 18 років, йде з посади голови партії і, з її попередніх заяв, не висуватиме свою кандидатуру на посаду глави німецького уряду в 2021 році.

Свої кандидатури на лідерство в політичній силі висунули 12 членів ХДС, проте найбільші шанси мають три з них.

«Християнсько-демократичний союз» — найчисленніша і провідна партія Німеччини, заснована в 1945 році. Є членом Європейської народної партії і партнером партії «УДАР Віталія Кличка», — зазначено в повідомленні.

Як повідомлялося, нового лідера ХДС оберуть у п’ятницю на партійному з’їзді в Гамбурзі.

Радіостанція «Німецька хвиля» зазначає, що на пост голови ХДС претендують троє фаворитів: колишній голова парламентської фракції ХДС / ХСС Фрідріх Мерц, генеральний секретар ХДС Аннегрет Крамп-Карренбауер і міністр охорони здоров’я Єнс Шпан.

Ф.Мерц з 2000 до 2002 року очолював партійну фракцію в Бундестазі після відставки Вольфганга Шойбле з цього поста. Потім він пішов у бізнес, де домігся значних успіхів, ставши головою Наглядової ради німецького підрозділу компанії BlackRock.

Головним суперником Ф.Мерца є генеральний секретар ХДС А.Крамп-Карренбауер. Сама А.Меркель підтримує А.Крамп-Карренбауер.

«Німецька хвиля» називає Є.Шпана найбільш амбітним кандидатом, який різко критикує міграційну політику А.Меркель і виступає за заборону носіння атрибутів мусульманського одягу, який закриває обличчя.

Радіостанція зазначає, що раніше в історії ХДС було тільки два випадки, коли вибори голови партії проходили на альтернативній основі: останній на початку 1970-х років. Цього разу на пост голови партії ХДС уперше претендують більше двох осіб.

 

 

А поделиться?