Кличко пояснив, чому досі не була закуплена вакцина для Києва

8 апреля, 2021 20:40Anton Stolyarov

Столиця України досі не закупила для мешканців міста вакцину проти COVID-19 через «великі складнощі з постачанням».

Про це заявив мер Києва Віталій Кличко у програмі «Україна 24».

Кличко повідомив, що наразі столиця отримала понад 42 тисячі доз вакцин, а понад 30 тисяч киян було вакциновано. «Тобто вакцина ще є. Ми зараз працюємо, і я працюю особисто по своїх контактах, і сподіваємося, що отримаємо додаткові вакцини. Вакцинація — це ефективний метод зупинення інфекції», — сказав він.

Щодо своєї обіцянки про закупівлю містом 1 мільйона доз вакцини Кличко зазначив, що переговори наразі продовжуються з усіма ключовими виробниками.

«Ключова складова в усіх країнах закупівлі вакцин — це відповідальність центральної влади. Я розумію, що вона зараз не може поставити вакцини, і використовую всі свої можливості, персональні контакти, щоб вакцину отримати. Зараз є великі складнощі з постачанням, і я роблю на своєму рівні — я не повинен цього робити! Але ми прийняли рішення, виділили кошти, і я роблю все можливе, щоб вакцина була в Києві. Ми гратись у політику не будемо», — сказав він.

Нагадаємо, у лютому мер Києва Віталій Кличко заявляв, що Київ закупить 1 млн доз вакцини проти COVID-19 «протягом кількох тижнів».