Кількох поліцейських судитимуть за побиття затриманих, зокрема за переломи кінцівок

30 мая, 2021 14:32Вітаємо вас на «Хмарочосі»! Ми пишемо про розвиток міст вже 6 років та 308 днів. За цей час ми опублікували вже 13969 новин та статей і продовжуємо це робити щодня. Підтримайте нас щомісячним внеском! За ціною лише однієї поїздки у таксі, ви сприятимете незалежній роботі редакції і допоможете робити Київ місцем для гідного життя, а діяльність влади – прозорішою.

Фото: facebook.com/patrolpolice.gov.ua/

Поліцейських – патрульних і працівника карного розшуку – судитимуть за побиття затриманих, повідомляє Офіс Генерального прокурора.

Генпрокуратура спрямувала до суду обвинувальні акти за трьома кримінальними провадженнями за ч.2 ст. 365 – перевищення повноважень, що супроводжувалося насильством.

У двох справах фігурують працівники патрульної поліції, які безпідставно затримали осіб – цей факт уже підтверджено відповідними рішеннями суду. Також їх звинувачують у непропорційному застосуванні сили. Четверо осіб дістали численні тілесні ушкодження, зокрема й переломи кінцівок.

Ще одна справа стосується працівника карного розшуку. Слідчі встановили, що він системно застосовував силу до затриманих. Така системність свідчить про неналежний контроль з боку його керівництва, вважають у прокуратурі. Після одного з таких випадків правоохоронець був лише переведений до іншого відділу поліції, де знову застосував силу до затриманого.

Минулого тижня Держбюро розслідувань повідомило про суд над інспектором патрульної поліції який зламав ніс 17-річному хлопцю в Одесі. Він зупинив підлітка без вагомої причини, надів кайданки й під час так званого «виховання» завдав кількох ударів кулаком в обличчя.

Нагадаємо, за даними адвоката Павла Богомазова, стаття 365 в Україні застосовується вкрай рідко, а статистика МВС щодо притягнення поліцейських до відповідальності закрита. За приблизними підрахунками, протягом 2021 року було порушено 600 кримінальних проваджень, але вручено лише п’ять підозр.