Київські ресторатори пояснили, як адаптувалися до умов карантину

Март 27, 2020 16:3216-річна Джулі — наймолодша жертва епідемії COVID-19 у Франції. Люди шоковані тим, що у дитини не було серйозних симптомів, а два тести на коронавірус показали негативний результат.

Про смерть Джулі повідомив у четвер, 26 березня, очільник міністерства охорони здоров’я Франції Джером Саломон на щоденній прес-конференції, присвяченій перебігу епідемії коронавірусу в країні. Про це у п’ятницю, 27 березня, поінформувало польське видання Interia.

Джулі госпіталізували 23 березня у відділення інтенсивної терапії лікарні в Лонгюмо, що на півдні від Парижа, через утруднене дихання. Однак потім підлітка доставили до лікарні Некер у Парижі, що спеціалізується на лікуванні дітей та підлітків.

Тест на коронавірус – надто довго, надто пізно

«Ми ніколи не матимемо відповіді, що насправді сталося – це нестерпно», — сказала мати Джулі – Сабін – інформаційній службі AFP. Вона повідомила, що її дочка здала три тести на коронавірус. Результати першого, які дівчинка здала у Лонгюмо, затримувались. А от обидва наступних, які брали вже в Парижі, були негативними.

«Джулі протягом тижня трохи кашляла, лікувала кашель сиропом, травами, інгаляціями», — розповіла сестра покійної Манона виданню Le Parisien.

«Стан Джулі почав швидко погіршуватися. У вихідні сухий кашель перетворився на вологий і задушливий», — додала вона.

Сім’я зв’язалася з лікарем-терапевтом. Пацієнтці поставили діагноз дихальної недостатності. Раніше вона не мала проблем зі здоров’ям.

У вівторок ввечері керівництво лікарні повідомило, що результат першого тесту, зданого дівчинкою, був позитивним. У ніч з вівторка на середу Джулі померла.

«Le Parisien» пише, що родина загиблої не розуміє, чому так довго потрібно було чекати результату першого тесту, і чому наступні два, проведені в Парижі, дали негативні результати.

Джулі була старшокласницею в Корбей-Ессон, департамент Ессон в регіоні Іль-де-Франс. За даними газети, після закінчення середньої школи вона хотіла попрацювати над організацією заходів. Вона захоплювалася музикою та танцями.

«Ця смерть – попередження для молодих»

За словами Саломона, смерть 16-річної Джулі є попередженням для молодих людей.

«Це важлива інформація, оскільки важкі форми COVID-19 у молодих людей вкрай рідкісні», — сказав він.

«Важкий перебіг захворювання виникає, зокрема, при деяких вірусних інфекціях, з якими організм, як правило, бореться, виробляючи антитілами. Але наша імунна система не знайома з коронавірусом, тому що раніше не стикалася з ним», — пояснив консультант телеканалу BFM Здоров’я, доктор Ален Дюкардон.

Він закликав негайно викликати швидку допомогу у разі погіршення здоров’я та дихання.

«Стан пацієнта може погіршитися протягом 24-36 годин», — попередив він.

За даними французького державного агентства з питань охорони здоров’я, серед хворих на коронавірус лише 8% людей у віці 15-44 років. При цьому у половини хворих на COVID-19 цієї вікової групи, які потрапляють до реанімації, є супутні захворювання.

Раніше повідомлялося, що Франція спільно з іншими країнами готує спільну ініціативу з боротьби з розповсюдженням коронавірусу.

Також стало відомо, британський прем’єр-міністр Борис Джонсон захворів на коронавірус.