Київрада перенесла голосування за передачу землі центру «Бабин Яр». Кличко хоче провести депутатські слухання

23 февраля, 2021 14:08Київська міськрада 23 лютого перенесла голосування за передачу трьох земельних ділянок на території Бабиного Яру в оренду Міжнародному меморіальному центру Голокосту «Бабин Яр» (BYHMC). Мер Віталій Кличко пропонує спочатку провести депутатські слухання.

Про це він заявив на початку засідання міськради.

«Чимало спецкуляцій і різних маніпуляцій навколо цього [питання про передачу земель]. Тому пропоную не розглядати на сьогоднішньому засіданні та перенести це питання. Спочатку провести окремі депутатські слухання, де фонд «Бабин Яр» буде представляти концецію та зможе відповісти на всі запитання, які хвилюють депутатів», — пояснив Кличко.

Він наголосив, що реалізація цього проєкту повинна відбутися спільно і під контролем держави.

У міськраді поки не називають дату, коли відбудуться слухання і коли депутати можуть перейти до голосування.

Про що йдеться?

Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» орендує в урочищі дві земельні ділянки, тепер же вирішив взяти в оренду ще три терміном на пʼять років. Зазначені землі прилягають до тих ділянок, які вже перебувають в оренді.

27 січня комісія Київської міськради з питань архітектури, містобудування та земельних відносин підтримала передачу цих ділянок в оренду центру.

Але близько тижня тому низка митців, науковців і активістів виступили проти цього і закликали Київраду не підтримувати рішення. Вони просять провести громадські слухання щодо меморіалу та виступають проти будівництва меморіальної синагоги. А також радять ознайомитися з державною концепцією комплексної меморіалізації Бабиного Яру.

Єврейські організації та рабини України одразу відреагували на цей лист і звернулися зі спільною заявою до Київради. Вони висловили свою підтримку BYHMC і наголосили, що занепокоєні через «навішування політичних ярликів» на меморіал. Рабини закликали Київраду надати землі в оренду центру.