Київ у суботу запускає наземний громадський транспорт – КМДА

Май 23, 2020 11:08У Києві з 12:00, 23 травня, на дороги випускають весь рухомий склад громадського транспорту та відкривають торгівельні центри площею до 1 тисячі квадратних метрів, а з 25 травня свою роботу відновить метрополітен. Про це під час брифінгу заявив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.

За темою

>

Послаблення карантину в Києві – під питанням: Кличко просить дозволити запустити транспорт, попри заборону МОЗ

За його словами, ситуація у столиці цілком сприятлива для того, аби переходити на наступний етап послаблення карантинних обмежень.

Мондриївський переконаний, що загальна кількість хворих у столиці за останніх 7 днів складає 11 цілих 7 десятих відсотка на 100 тисяч населення.

Утім, міністр охорони здоров’я на брифінгу о 9:30 повідомив, що цей показник у Києві сягає 15-ти. Заявив — поки що пом’якшення карантину у Києві — неможливе.

Також столиця готується відновити роботу торгових закладів до 1000 м2.

Зазначимо, що саме через негативну динаміку захворюваності Київ не міг перейти на другий етап послаблення карантину. Хоча інші показники у нормі: завантаженість ліжок у лікарнях має бути не більше 50-ти відсотків – у Києві вона сягає 35-ти, має бути проведено не менше 12-ти ПЛР-тестів на 100 тисяч населення за добу – у Києві цей показник становить 37,7.

Тому у КМДА прийняли рішення про перехід до наступного етапу послаблення карантинних заходів.

Нагадаємо, станом на ранок 23 травня, у Києві 2569 підтверджених випадків захворювання на COVID-19. Одужали за добу 13 людей. Летальних випадків не зафіксовано.

Як повідомляв 5.UA, з 12 березня в Україні діє карантин, покликаний стримати поширення коронавірусу. Від 16 березня на територію України заборонили в’їзд іноземців (окрім тих, які мають посвідку на проживання). А з 17 березня обмежили міжнародне пасажирське авіа-, залізничне та автобусне сполучення. 27 березня Україна повністю закрила свої кордони для пасажирських перевезень. Згодом карантин декілька разів продовжували і послаблювали. Перший етап послаблення обмежувальних заходів почався 11 травня. За останніми даними, карантин в Україні триватиме до 22 червня. В уряді оприлюднили 5 етапів виходу з карантину. 

За висновками МОЗ, до послаблення карантину готові лише 13 областей.

Читайте за темою