Київ не купуватиме вакцину від COVID напряму. Столичні депутати проігнорували ініціативу

8 апреля, 2021 20:40 Як передає власний кореспондент “Великого Києва”, проект звернення Київради до уряду з вимогою  дозволити  місцевій владі закупівлю препаратів від коронавірусу, не підтримала більшість депутатів.

Зокрема, за  ініціативу від фракції «Європейської солідарності» не проголосували   депутати чотирьох фракцій:  Блок  Юлії Тимошенко, «Слуга народу», «Голос» та «Удар». 

Хоча цей проєкт звернення до органів центральної влади, ініційований «Європейською Солідарністю» в Київраді, підтримала профільна комісія.

Депутати не коментують цю ситуацію, хоча раніше озвучувалися думки щодо того, що у столиці немає юридичного механізму для такої процедури. В той же час,  заступник голови КМДА, депутатка від «Удару» Ганна Старостенко  заявила, що місто може здійснювати такі закупівлі, але не відповіла на питання, чому до цих пір вони не були зроблені. 

З огляду на це невідомо, чому соратники мера не підтримали звернення, адже Кличко неодноразово заявляв про необіхність закупівлі вакцини напряму. Крім цього,  на початку 2021 року на пленарному засіданні Київської міської ради депутати внесли зміни до міської цільової програми «Здоров’я киян» на 2020-2022 роки та виділили 140 мільйонів гривень на закупівлю вакцин.  

 Нагадаємо, у  Києві вакцинація від COVID-19 розпочалась 25 лютого 2021 року.  Станом на сьогодні, у Києві за добу понад 1,8 тисячі хворих на COVID-19, а вакцини від МОЗ вистачить тільки на 21 300 людей. Адже на 3 мільйони населення Києва, МОЗ виділив лише 42 600 доз вакцини.

Нагадаємо, киянам знову доведеться святкувати Великдень вдома, адже у столиці планують подовжити повний локдаун до травня.