Київ: На базі старої бібліотеки у спальному районі створять багатопрофільний осередок

Май 7, 2020 10:24«Ідея полягає у тому, щоб сконструювати новий культурний простір. Це дуже важливо для спальних районів, де мало культурних закладів. Вирішено переорієнтувати бібліотеку ім. М. Костомарова на Нивках. Вона — один із небагатьох культурних осередків мікрорайону», — повідомив голова Шевченківської РДА Олег Гаряга.

Нині триває капітальний ремонт будівлі, зведеної у 1981 році (на знімках).

«Уже встановлено нову систему вентиляції, замінено всі мережі, проведено термомодернізацію. Буде забезпечено безбар’єрний доступ — ми вже встановили підйомник на другий поверх. А підлогу зроблено в один рівень, вона не має виступів, що могли б заважати людям на візках», — каже Олег Гаряга.

У культурному центрі планують оновити усі меблі та книжкові стелажі, тут встановлять комп’ютери із доступом до Інтернету, 3D-принтер, інше сучасне обладнання для проведення різноманітних культурних і просвітницьких заходів та демонстрації кіно. Навколо бібліохабу облаштують  зелену зону. Роботи  планують завершити у липні.

Переоснащення закладу відбувається у рамках проекту «Сучасний бібліотечний простір — БібліоHUB», що стартував у 2017 році. Його учасниками є сім районів столиці — Шевченківський, Святошинський, Деснянський, Подільский, Голосіївський, Дарницький і Дніпровський, а також вісім бібліотек.

Світлана ЧОРНА.

Фото із сайту КМДА.