Киянка, яка влітку пережила спробу зґвалтування у поїзді, розповіла про стан справи

25 ноября, 2020 17:00Сьогодні у світі відзначають День боротьби з насильством.

З нагоди Міжнародного дня боротьби з насильством, який відзначаєтсья щороку 25 листопада, у Києві відбудеться низка заходів. До інформаційного висвітлення цієї проблеми долучилися і журналісти програми «Київ NewsRoom» на телеканалі «Київ» — в прямому ефірі програми про наслідки пережитого насильства розповіла киянка Анастасія Лугова, яка влітку цього року пережила спробу зґвалтування у поїзді Маріуполь-Київ.

За словами Анастасії, зараз вона та її син тимчасово перестали відвідувати психолога, адже на сеансах доводилося постійно згадувати про ті події.


Анастасія Лугова після нападу

«Морально кожного разу ще боляче повертатись до цієї теми… психолог сказав, що мені доведеться його пробачити (нападника – ред.), але я поки не готова ще. Синочок згадує періодично, в нього бувають страхи, він не може спати зараз один» — розповідає жінка.

Також Анастасія каже, що після нападу на неї почала цікавитися проблемою насильства в Україні. За її словами, те, як «Укрзалізниця» відреагувала на інцидент (відновила охорону в кількох поїздах), зарадити подібним нападам у майбутньому не зможе.

«Вони зробили це як замилення очей і це як на певний період… Зараз немає ніякої охорони, це було на пробний термін. Потім вони побачили, що немає ніяких нападів, і більше ніякої охорони немає. Я хочу боротися і наголошувати що така охорона потрібна, і не лише на нічних сполученнях, а й на денних» — каже Лугова.

Також Анастасія наголошує на тому, що напад на неї у поїзді міг бути не єдиним — але інші випадки не отримали такого розголосу.

«Нападник міг би зробити зі мною що завгодно… мене помітили б лише коли з поїзда вийшли всі люди, я б там лежала під простинкою і мене б знайшла провідниця. І не факт, що потім би про це розповіла б сама «Укрзалізниця», тихесенько б десь заховалася ця справа… Скільки ми чуємо випадків що знаходять тіла біля колії? Це теж потрібно розбиратися» — каже жінка.

Нагадаємо, напад на Анастасію Лугову стався у ніч на 1 серпня в потязі «Маріуполь — Київ»: один з пасажирів намагався її зґвалтувати у присутності сина. У Києві нападника затримали правоохоронці; пізніше з’ясувалося, що чоловік не мав квитка на поїзд і потрапив до вагона за готівку.

Про випадки домашнього насильства в Україні також бояться говорити публічно. Перші судові вироки одразу два хатніх насильники отримали лише рік тому — покарати їх стало можливо завдяки змінам до законодавства. Хоча жертвами стають не тільки жінки, а й чоловіки, літні люди та діти. За статистикою, лише за день у столичний кол-центр надходить більше сотні звернень. В Україні першим ув’язненим за статтею «Домашнє насильство» став чоловік із Миколаївщини, який знущався з рідної матері. 57- річний житель Вознесенська регулярно бив жінку — його кинули за ґрати лише на місяць.

Відповідно до нововведень, домашнє насильство каратимуть громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або арештом на шість місяців, обмеженням волі до п’яти років. Зауважимо, що від початку року в Києві зафіксували майже 30 тисяч звернень з повідомленнями про домашнє насильство, але до кримінальної відповідальності доходять далеко не всі з них (жертви часто покривають насильників).

Перформанс під гаслом «#НеМовчиПроВажливе», присвячений проблемі насильства, відбудеться сьогодні у Києві з 18:00 до 19:00 біля ТРЦ «Оушен плаза». Про це повідомив Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

«Суть акції у тому, що важливою є реакція абсолютно кожної людини на будь-які прояви насильства. І саме вчасна реакція, вчасне повідомлення про проблему, навіть у разі виявлення насильства до незнайомих людей, може дійсно вирішити ситуацію і допомогти потенційним жертвам уникнути насильства» — повідомляють організатори.

Також до Міжнародного дня боротьби з насильством у Києві на Михайлівській площі відкрилася експозиція, на якій показано предмети, які мали місце в реальних подіях, пов’язаних з домашнім насильством. Про це повідомляє Facebook Національної поліції України.

Виставка буде доступна до ознайомлення протягом 16 днів (щороку з 25 листопада по 10 грудня у світі проходить акція «16 днів дій проти гендерного насильства»).

Столичні поліцейські також закликають киян повідомляти про знущання — звернутися по допомогу може будь-хто у будь-яку пору доби. Жертв обіцяють вислухати і надати правову та моральну підтримку.

Номери, за якими можна телефонувати:

102 – Національна поліція України;
15-47 – урядова лінія з протидії домашньому насильству (працює у тестовому режимі);
0 800 500 335 (безкоштовний номер для стаціонарного телефона) / 0 800 116 123 (безкоштовно з мобільного) – національна «гаряча» лінія з протидії домашньому насильству;
0 800 500 225 / 0 800 116 111 – національна «дитяча» гаряча лінія;
0 800 213 100 – єдиний контакт центр системи безоплатної правової допомоги;
044 272 1500 – служба «Телефону довіри».

Фото: фейсбук, pixabay